Cerrad Czarni Radom nie zdobyli w Gdańsku nawet seta. Trefl wygrał 3:0, ale radomianie pozostali na ósmym miejscu w PlusLidze

Michał Nowak
Cerrad Czarni Radom przegrali na wyjeździe z Treflem Gdańsk 0:3.
Cerrad Czarni Radom przegrali na wyjeździe z Treflem Gdańsk 0:3. fot. Piotr Hukało / Dziennik Bałtycki / Polska Press
Radomskim siatkarzom nie udał się wyjazd nad Morze Bałtyckie. Cerrad Czarni Radom w trzech szybkich setach przegrali z Treflem Gdańsk, dla którego było to dwunaste zwycięstwo z rzędu. Radomianie utrzymali jednak ósmą pozycję w ligowej tabeli.

Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:16, 25:16)
Trefl: Sanders, Schulz 16, Ferens 3, Szalpuk 14, Nowakowski 10, McDonnell 10, Olenderek (libero) oraz Mika, Jakubiszak.
Cerrad Czarni: Vincić 1, Żaliński 4, Fornal 7, Kwasowski 1, Huber 4, Teryomenko 3, Watten (libero) oraz Ziobrowski 4, Rybicki 6, Ostrowski 5, Filip 3, Droszyński.
Sędziowie: Paweł Ignatowicz i Waldemar Kobienia.
MVP: Tyler Sanders (Trefl Gdańsk).

Siatkarze Trefla Gdańsk są w świetnej formie i potwierdzili to w czwartkowy wieczór. Cerrad Czarni Radom byli bez szans w starciu z "gdańskim walcem", który zanotował dwunaste zwycięstwo z rzędu (dziesiąte w PlusLidze + dwa w Final Four Pucharu Polski).

To podopieczni trenera Andrei Anastasiego byli faworytem tego spotkania, ale radomianie zapowiadali, że jadą nad Bałtyk po jakąś zdobycz punktową. Jedynie premierowa odsłona tego spotkania była zacięta. Przez dłuższy czas wynik oscylował w granicach remisu (4:4, 15:15). Radomianie wyszli na prowadzenie po ataku z lewego skrzydła Tomasza Fornala (15:16). Potem inicjatywa należała już jednak do gospodarzy. Po ataku Daniela McDonnella ze środka było 20:17, a kilka chwil później, po skutecznej akcji Piotra Nowakowskiego Trefl wygrał pierwszą partię.

Cerrad Czarni dobrze otworzyli drugiego seta - od asa serwisowego Norberta Hubera. Po skutecznym bloku było 3:5. Trefl jednak szybko zaczął przejmować inicjatywę. Na środku znów skuteczny był McDonnel (11:7). Radomianie mieli spore problemy z przyjęciem zagrywki rywali (17:10). Po ataku Hubera było 20:14. Tej przewagi gdańszczanie nie zaprzepaścili i McDonnel zakończył drugą odsłonę (25:16).

Po czterech pierwszych akcjach seta anumer trzy było 4:0 dla Trefla. W miarę szybko jednak Cerrad Czarni zmniejszyli tę stratę. Po punktowym ataku Fornala było 8:7. Znów jednak w kolejnych minutach to miejscowi zbudowali wysoką i bezpieczną przewagę (16:10, 20:12). Podopieczni trenera Roberta Prygla nie byli w stanie przeciwstawić się świetnie grającej ekipie z Gdańska, a spotkanie zakończył atakiem z kontry Artur Szalpuk (25:16).

Mimo przegranej, Cerrad Czarni pozostali na ósmym miejscu w tabeli, bowiem ich bezpośredni rywal w walce o tę pozycję, czyli Cuprum Lubin, niespodziewanie przegrał z walczącą o utrzymanie Łuczniczką Bydgoszcz 2:3.