Cerrad Czarni Radom pokonali AZS Częstochowa

/sid/
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom (z numerem 10 Wytze Kooistra) pokonali 3:1 AZS Częstochowa Ł. Wójcik
W meczu kończącym 8. kolejkę spotkań siatkarskiej ekstraklasy Cerrad Czarni Radom pokonali 3:1 AZS Częstochowa. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Jakub Wachnik.

Sami siatkarze i trener Robert Prygiel, przed każdym meczem zapewniają, że trudno w nich upatrywać faworyta, bowiem jako beniaminek, dopiero zdobywają doświadczenie w ekstraklasie. Ale z drugiej strony, od drużyny, która pokonała dwóch pretendentów do medali, Skrę Bełchatów i Jastrzębski Węgiel, można oczekiwać, że w starciu z niżej notowanym, chociaż mającym w swoich szeregach doświadczonych reprezentantów Polski rywalem, to radomianie będą stroną dyktującą warunki. Tym bardziej, że zwycięstwo za trzy punkty, oznaczało awans na 4. miejsce w ligowej tabeli. Radomianie wytrzymali presję.

Czarni rozpoczęli mecz od serii ataków Dirka Westphala i Wytze Kooistry, po których szybko objęli prowadzenie. Systematycznie powiększali przewagę, która w pewnym momencie urosła do dziewięciu punktów. Częstochowianom, udało się odrobić część strat, ale radomianie pewnie wygrali pierwszą odsłonę. To, podziałało na Czarnych nieco "usypiająco". Rywale, na początku drugiego seta zaskoczyli miejscowych, a serią trudnych zagrywek popisał się Michał Kamiński. Czarni przegrywali 2:8. Jednak szybko doprowadzili do wyrównania po 11 i do końca seta walczyli o wygranie tej odsłony. Po ataku Kooistry, "wojskowi" prowadzili w meczu 2:0.

Zacięty drugi set i dziesięciominutowa przerwa nie wpłynęły dobrze na radomian, a zwłaszcza na ich kapitana, Bartłomieja Neroja. Jego słabsza gra, przełożyła się na mniejszą skuteczność Czarnych, a efektem kilku źle rozegranych piłek, była porażka w trzeciej odsłonie.

Neroj zrehabilitował się na początku czwartej odsłony. Miał duży udział w szybkim objęciu prowadzenia przez Czarnych. Przy stanie 21:14, trener Prygiel zaczął zmiany i mecz dokończyli niej grający zazwyczaj zawodnicy. Radomianie wygrali tę partię i cały mecz. Dzięki wygranej awansowali na 4. miejsce w tabeli. Najlepszym zawodnikiem meczu został Jakub Wachnik.

Cerrad Czarni Radom - AZS Częstochowa 3:1 (25:18, 25:23, 23:25, 25:19.)
Czarni: Neroj, Kooistra, Westphal, Wachnik, Kamiński, Piovarci - Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Bołądź, Gutkowski.