Cerrad Czarni Radom rozpoczęli drugą rundę fazy zasadniczej PlusLigi identycznie jak pierwszą

Michał Nowak
W pierwszej rundzie Cerrad Czarni przegrali u siebie z Effectorem 2:3. W sobotę będą chcieli się zrewanżować kieleckiemu zespołowi. Szymon Wykrota
Dwa zwycięstwa i jedna porażka w trzech pierwszych meczach drugiej rundy fazy zasadniczej - taki bilans mają obecnie siatkarze Cerradu Czarnych. Co ciekawe, podopieczni trenera Roberta Prygla kończyli dotychczasowe pojedynki w rundzie rewanżowej z taką samą zdobyczą punktową jak w pierwszej rundzie.

Na inaugurację radomianie rywalizowali z AZS_Częstochowa i wygrali 3:0, w drugiej rundzie powtórzyli ten wynik. W drugiej kolejce z BBTS Bielsko-Biała w Radomiu 1:3. Pojedynek rewanżowy zakończył się takim samym wynikiem. W miniony weekend Cerrad Czarni zagrali z MKS Będzin. Wygrali to spotkanie 3:1 i zdobyli komplet punktów. W pierwszej rundzie również wygrali z tą drużyną za trzy punkty, choć bez straty seta. Na początku rundy rewanżowej mają więc identyczny bilans punktowy jak w spotkaniach z wyżej wymienionymi zespołami w pierwszej części sezonu. W najbliższy weekend podopiecznych trenera Roberta Prygla czeka wyjazdowy bój z Effectorem Kielce. W połowie października pojedynek pomiędzy tymi ekipami zakończył się wygraną kielczan 3:2, choć to radomianie prowadzili 2:1.

- Zaczęliśmy tę rundę rewanżową tak jak pierwszą. Teraz chcemy to przełamać i w Kielcach zrewanżować się Effectorowi za porażkę w Radomiu - mówi Wojciech Żaliński, kapitan Cerradu Czarnych

Radomianie zagrają z Effectorem Kielce już w najbliższą sobotę, 28 stycznia, o godzinie 17 w hali Legionów w Kielcach.