Cerrad Czarni Radom w Bielsku-Białej na remis

/sid/
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w towarzyskim turnieju w Bielsku-Białej przegrali z Banimexem Będzin i pokonali VK Ostrava. Ł. Wójcik
Jedno zwycięstwo i jedna porażka to bilans występu siatkarzy Cerrad Czarnych Radom w pierwszym dniu turnieju w Bielsku-Białej. Radomianie przegrali 0:3 z Banimexem Będzin i pokonali 3:1 VK Ostrava. W niedzielę podopieczni Roberta Prygla zmierzą się z gospodarzami, BBTS Bielsko-Biała.

Udział w turnieju w Bielsku-Białej Czarni rozpoczęli od spotkania z pierwszoligowym zespołem z Będzina. Ale to rywale grali tak, jakby występowali w wyższej lidze. Radomianie jedynie w drugiej partii nawiązali walkę i wyrównali na 23:23, jednak przegrali dwie decydujące piłki. Trzeci set rozpoczął się od nerwów i czerwonej kartki dla kapitana radomian, Bartłomieja Neroja. Czarni nie uspokoili gry i w fatalnym stylu przegrali seta i mecz. dodatkowo kontuzji nabawił się Jakub Radomski.

- Wspólnie z Wojciechem Stępniem wstydziliśmy się na grę swoich podopiecznych - podsumował spotkanie trener Prygiel. - Zawodnicy przeszli obok meczu, ale my na pewno nie przejdziemy nad tym do porządku dziennego.

Ostra reprymenda pomogła. W drugim meczu z czeskim VK Ostrava, z wyjątkiem drugiego seta, radomianie zaprezentowali się znacznie lepiej. Szkoleniowca radomian ucieszyło najbardziej to, że Czarni wygrali walkę na przewagi w czwartej odsłonie.

- Wreszcie wygraliśmy końcówkę seta, która zadecydowała o zwycięstwie w całym spotkaniu. Na pochwałę za zaangażowanie zasłużył Kamil Gutkowski. Najrówniej grającym obecnie siatkarzem Czarnych jest natomiast Adam Kowalski - powiedział po meczu z Czechami Prygiel.

W drugim dniu turnieju Czarni zagrają z ligowym rywalem, BBTS Bielsko-Biała.

Banimex Będzin - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:23, 25:15),
Czarni: Neroj, Gutkowski, Kamiński, Bołądź, Wachnik, Grzechnik - Kowalski (libero) oraz Westphal, Faryna, Radomski, Zugaj, Ostrowski.

Czarni - VK Ostrava 3:1 (25:22, 23:25, 25:15, 28:26),
Czarni: Neroj, Gutkowski, Kamiński, Bołądz, Westphal, Grzechnik - Kowalski (libero)..