Cerrad Czarni Radom wygrywają za trzy punkty w Olsztynie!

/sid/
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w meczu 9. kolejki spotkań ekstraklasy pokonali 3:1 rewelację tegorocznych rozgrywek, AZS Indykpol Olsztyn. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Jakub Wachnik.

Siatkarze Czarnych spodziewali się zaciętej potyczki w Olsztynie. Akademicy w pierwszej partii, udowodnili, że tak jak radomianie walczą do końca i byli bliscy wyrównania po 24, jednak to podopieczni Roberta Prygla rozstrzygnęli tę odsłonę na swoja korzyść. Druga odsłona, to pewne zwycięstwo radomian. W kolejnej, do ostatniej akcji, toczyła się zacięta walka na przewagi, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Przegrany set, zmobilizował Czarnych, którzy pewnie wygrali czwartego seta i cały mecz. Radomianie dzięki wygranej utrzymali 4. miejsce w tabeli PlusLigi.

AZS Indykpol Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 1:3 (23:25, 17:25, 32:30, 17:25).
Czarni: Neroj, Kooistra, Wetsphal, Wachnik, Kamiński, Piovarci - Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Bołądź, Ostrowski.