Cerrad Czarni Radom zremisowali z AZS Częstochowa

/sid/
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom (Jozef Piovarci z lewej i Bartłomiej Neroj obok)zremisowali 2:2 z AZS Częstochowa Ł. Wójcik
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom zremisowali 2:2 w sparingu z Wkręt-met AZS Częstochowa. W sobotę, drugie towarzyskie spotkanie dwóch drużyn ekstraklasy.

W mistrzowskich meczach siatkówki remis jest niemożliwy, jednak wiele sparingów kończy się wynikiem 2:2. Czarni zremisowali w ubiegłym tygodniu z KPS Siedlce i w pierwszym z dwóch spotkań z AZS Częstochowa.

Radomianie do hali w Olsztynie koło Częstochowy dotarli niemal pół godziny po planowanym rozpoczęciu meczu. Powodem były korki na trasie. Zagrany "z marszu" pierwszy set, w którym Czarni popełnili sporo błędów, zakończył się zaciętą walką na przewagi. Ostatecznie 30:28 wygrali częstochowianie.

W kolejnych dwóch odsłonach podopieczni Roberta Prygla zagrali poprawnie i pewnie wygrali obie odsłony. W czwartym, nie byli już tak bezbłędni, co wykorzystali rywale, wygrywając seta.

- Mecz cieszył się sporym zainteresowaniem, było wielu kibiców, samorządowcy, tym bardziej nam głupio, że się spóźniliśmy - przyznał po meczu trener Prygiel. - Ale myślę, że nie sprawiliśmy zawodów. Za nami kolejny, pożyteczny sprawdzian.

W sobotę obie drużyny zmierzą się ponownie. Tym razem spotkanie zostanie rozegrane w Lelowie.

Wkręt-met AZS Częstochowa - Cerrad Czarni Radom 2:2 (30:28, 17:25, 21:25, 25:23).
Czarni: Neroj, Bołądź, Wachnik, Westphal, Piovarci, Ostrowski - Kowalski (libero) oraz Radomski, Grzechnik, Gutkowski.