Cerrad Czarni wygrali z Jastrzębskim Węglem i awansowali na piąte miejsce w tabeli

Martin Nowak
W meczu 25. kolejki PlusLigi Cerrad Czarni Radom w dobrym stylu pokonali Jastrzębskiego Węgla 3:0 i zapewnili sobie tym samym możliwość walki przynajmniej o miejsca 5-6 na koniec sezonu.

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:23, 25:19)
Cerrad Czarni: Kampa 4, Bołądź 7, Żaliński 13, Szalpuk 14, Ostrowski 6, Pliński 5, Kowalski (libero) oraz La Cavera 6, Zwiech, Grobelny
Jastrzębski: Masny 1, Muzaj 14, van Lankvelt 3, Szafranowicz 3 , Sobala 9, Hain 7, Popiwczak (libero) oraz Formela 3, Derocco, Strzeżek 4
MVP meczu: Adam Kowalski (Cerrad Czarni)
Sędziowie: Szymon Pindral, Jacek Broński.

Radomianie rozpoczęli to spotkanie od dobrej zagrywki. Najpierw Jakuba Popiwczaka „ustrzelił” Wojciech Żaliński, a potem jastrzębianie nie poradzili sobie z serwisem Michała Ostrowskiego (5:2). Od samego początku było widać, że Cerrad Czarni wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani. Po bloku Daniela Plińskiego było 8:4.

Goście zmniejszyli stratę do dwóch punktów (10:8), ale trwało to tylko chwilę. Potem gospodarze wrócili do swojej dobrej gry i kontrolowali przebieg seta otwarcia, którego wygrali do 17.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od nieznacznego prowadzenia przyjezdnych, które po skutecznym ataku Macieja Muzaja urosło do trzech „oczek”na pierwszej przerwie technicznej. Jastrzębianie utrzymywali nieznaczną przewagę w kolejnych minutach. W końcówce w roli głównej wystąpił jednak Wojciech Żaliński, który swoimi świetnymi serwisami sprawiał duże problemy przyjmującymJastrzębskiego, a seta skutecznym atakiem zakończył Artur Szalpuk.

Cerrad Czarni niesieni zwycięstwem w poprzednim secie i dopingiem swoich fanów dobrze zaczęli kolejną odsłonę. Po skutecznym bloku i błędzie gości prowadzenie radomian wynosiło pięć punktów (9:4). Gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Po technicznym ataku Szalpuka ich przewaga wzrosła do sześciu punktów (14:8). Cerrad Czarni nie pozwalali w tym meczu swoim przeciwnikom na zbyt wiele i pewnie wygrali 3:0 po skutecznym bloku.

Dzięki środowemu zwycięstwu radomianie awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli.