Cerrad Czarni wygrali ze Skrą w Młodej Lidze i są o krok od fazy play-off

Michał Nowak
RCS Cerrad Czarni po raz drugi w tym sezonie pokonali bez straty seta PGE Skrę Bełchatów. Mariusz Grotkowski / archiwum
Siatkarze RCS Cerradu Czarnych Radom wygrali na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów 3:0 w meczu 13. serii gier Młodej Ligi.

PGE Skra Bełchatów - RCS Cerrad Czarni Radom 0:3 (20:25, 18:25, 17:25).
Skra: Pełka 2, Nowak, Surgut 16, Paszkiewicz 5, Sznycer 1, Kujawa 4, Olszewski 1, Ociepka (libero) oraz Sawicki 2, Wójcik, Marciniak 1
Cerrad Czarni: Zugaj 4, Moniak 16, Wasikewski 12, Laskowski 9, Pluta 2, Jarzyna 5, Filipowicz (libero) oraz Wziątek (libero), Wilk

Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego nie mieli problemów z pokonaniem rywala, który w tym sezonie zdobył zaledwie dwa punkty. Radomianie wygrali gładko, w setach do 20, 18 i 17.

Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej, „wojskowi” są na trzecim miejscu w tabeli grupy A i są o krok od awansu do fazy play-off, do której zakwalifikuje się po cztery najlepsze zespoły z grupy A i grupy B.

W ostatniej kolejce, w niedzielę 24 stycznia, RCS Cerrad Czarni zmierzą się u siebie z szóstą AZS Politechniką Warszawską.