Cerrad Czarni wygrywaja z Lotosem Treflem Gdańsk (zdjęcia)

/sid/
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom (w ataku Jakub Wachnik) pokonali 3:1 Lotos Trefl Gdańsk Ł. Wójcik
Siatkarze Cerrad Czarni Radom, w meczu 18. kolejki ekstraklasy pokonali 3:1 Lotos Trefl Gdańsk. Zgodnie z zapowiedziami, radomianie walczyli od pierwszej akcji.
Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk

Wygrana z Gdańskiem miała być lekiem na przygnębienie panującej w drużynie. Tym samy drużyna została wyleczona.

W zespole Czarnych, po porażce w poprzedniej kolejce, zapanowała ponura atmosfera. Najlepszym lekarstwem na przygnębienie, miało być zwycięstwo w starciu z Treflem. Radomianie spodziewali się zaciętego meczu, bowiem, wygrali pierwszy mecz w Gdańsku i liczyli się z chęcią rewanżu, ze strony rywali.
Mecz rozpoczął się od niezwykle zaciętego seta. Tylko przez moment radomianie prowadzili trzema punktami, przez większość czasu trwała jednak na boisku walka "punkt za punkt". Po kilku setbolach, dla obu drużyn, ostatecznie wygraną Czarnym zapewnił blok na Wojciechu Żalińskim.

W drugiej odsłonie, Bartłomiej Bołądź zastąpił Wytze Kooistrę. Młody atakujący radomian pokazał się z dobrej strony, punktując atakiem i blokiem. Czarni szybko wypracowali przewagę i utrzymywali ją do końca seta, obejmując prowadzenie w meczu.

Rywale nie zamierzali się jednak poddać. Poprawili przyjęcie, a radomian nękał atakami z krótkiej Bartosz Gawryszewski. Gdańszczanie wygrali trzecia partię i w kolejnej prowadzili, przez bardzo długi czas. Jednak końcowy fragment należał do radomian. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Jakub Wachnik.

Cerrad Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (35:33, 25:18, 22:25, 25:22).
Czarni: Neroj, Kooistra, Westphal, Wachnik, Kamiński, Piovarci - Kowalski (libero) oraz Gutkowski, Kędzierski, Bołądź, Grzechnik.