Cerrad Enea Czarni Radom przegrali u siebie ze Ślepskiem Malow Suwałki. Fatalna passa trwa. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Czarni - Ślepsk
Fragment meczu Czarni - Ślepsk Sylwester Szymczak
W piątkowym meczu siatkarskiej Plus Ligi, Cerrad Enea Czarni Radom zmierzyli się ze Ślepskiem Suwałki. Niestety trwa fatalna passa porażek.

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (25:27, 19:25, 16:25)

Czarni: Nowak 1, Schulz 13, Łukasik, Rusin 11, Tammemaa 6, Lemański 2, Nowowsiak (libero) oraz Firszt 17, West, Gąsior.
Ślepsk: Sanchez 1, Filipiak 18, Kujundžić 10, Halaba 8, Takvam 8, Sapiński 9, Czunkiewicz (libero).

MVP: Matias Sanchez (Ślepsk)
Czarni do meczu przystępowali podbudowani ostatnim, wyjazdowym zwycięstwem z Barkom Każany Lwów. Drużyna wreszcie zagrała świetny mecz, ale kibice radomscy liczyli przede wszystkim na dobry występ i upragnione zwycięstwo w hali Radomskiego Centrum Sportu. Niestety zespół rozegrał tylko pierwszy dobry set, a potem było już gorzej.

Walka, determinacja, koncentracja - to cechowało zespół Wojskowych w pierwszym secie. Co prawda początek przegrywali 3:6, ale po bardzo dobrej serii wyszli na prowadzenie 8:6. Potem trwała walka punkt za punkt i w końcówce dwa ataki gości zaważyły o ich wygranej.
Wydawało się, że w drugiej partii gospodarze nawiążą walkę. Do stanu 8:9 trwała wyrównana walka, a potem goście ponownie odskoczyli.
Niestety w trzecim secie powróciły stare grzechy i Czarni już w każdy elemencie popełniali bardzo dużo błędów. Przewaga Ślepska rosła szybko i mecz skończył się jeszcze szybciej niż przewidywali kibice.
Niestety dziennikarze jak mantrę przypominają jeden fakt - Czarni nie wygrali w hali przy ul. Struga, a ta stoi już przecież od ponad roku. To już 426 dni bez wygranej w roli gospodarza.