Cerrad Enea Czarni Radom wygrali sparing z Vervą Orlen Paliwa w Warszawie

3:2 wygrali siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom w meczu kontrolnym przed drugą rundą rozgrywek z liderem PlusLigi z Verv ą Orlen Paliwa w Warszawie. Za tydzień w niedzielę zaczyna się druga runda rozgrywek. Podopieczni trenera Roberta Prygla zagrają z Treflem Gdańsk w Radomiu, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Początek tego meczu w niedzielę 19 stycznia o godzinie 14.45.

Bez trzech siatkarzy
Szkoleniowiec radomskiego zespołu nie mógł skorzystać z usług wszystkich swoich zawodników. Do Warszawy nie pojechali słoweńscy siatkarze: kapitan Dejan Vincić oraz Alen Pajenk. Obaj zawodnicy dostali kilka dni wolnego po turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Berlinie. Z kolei na delikatny uraz narzeka środkowy radomskiego zespołu, Michał Ostrowski.

Mecz w Warszawie lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy wygrali premierową odsłonę 25:15. W tym samym stosunku punktów zakończyła się kolejna partia, którą tym razem na swoje konto zapisali Cerrad Enea Czarni Radom.

Po trzecim secie radomianie objęli prowadzenie w meczu. Zespół Roberta Prygla wygrał trzecią partię 25:23. W czwartym secie Verva Warszawa Orlen Paliwa zwyciężyła 25:20, doprowadzając tym samym do piątego seta. Wynik tie-breaka decydował się po walce na przewagi, z której zwycięsko wyszła ekipa Cerrad Enea Czarnych Radom, wygrywając 16:14, a całe spotkanie 3:2. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie Wojskowych był przyjmujący Brenden Sander, który zapisał na swoje konto 16 punktów - 14 punktów w ataku (59% skuteczności), 2 punkty w polu serwisowym oraz 1 blok.

Po 12 punktów dla WKS-u, zdobyli Michał Filip oraz Thanasis Protopsaltis.

W ekipie Vervy Orlen Paliwa najlepiej punktującymi zawodnikami byli: Artur Udrys - autor 23 punktów oraz Igor Grobleny - 20 punktów.

W poniedziałek (13 stycznia) Cerrad Enea Czarni Radom rozpoczną ostatni tydzień przygotowań przed inauguracją rundy rewanżowej w PlusLidze z Treflem Gdańsk.

Wszystko wskazuje na to, że na zajęciach będzie już cała czternastka.

Na pewno już będą, dwaj reprezentanci Słowenii, Dejan Vincić i Alen Pajenk.

Na pełnych obciążeniach ma także trenować kontuzjowany środkowy bloku, Michał Ostrowski.

W styczniu poza meczem z Treflem, radomski zespół czekają dwa wyjazdy, do Bydoszczy i Będzina.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma