Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chemia dla nauczycieli. Uniwersytet Radomski otwiera nowy kierunek studiów. Jest bardzo potrzebny na rynku pracy

Janusz Petz
Janusz Petz
Uniwersytet Radomski zaprasza chętnych do studiowania na kierunku chemia dla nauczycieli.
Uniwersytet Radomski zaprasza chętnych do studiowania na kierunku chemia dla nauczycieli. Uniwersytet radomski
Uniwersytet Radomski otwiera potrzebny na rynku pracy kierunek studiów podyplomowych – chemię dla nauczycieli. Kierunek będzie prowadzony na Wydziale Chemii Stosowanej.

Chemia dla nauczycieli – nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Radomskim

Studia podyplomowe są skierowane do absolwentów studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich posiadających przygotowanie pedagogiczne oraz uprawnienia do nauczania co najmniej jednego przedmiotu.

Aplikować mogą w szczególności nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chcieliby rozszerzyć kwalifikacje oraz zwiększyć elastyczność zawodową poprzez uzyskanie kwalifikacji do nauczania chemii jako kolejnego przedmiotu.

Absolwent studiów podyplomowych „Chemia dla nauczycieli” będzie posiadał wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia zajęć dydaktycznych z chemii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zdobędzie przygotowanie merytoryczne oraz dydaktyczne do nauczania chemii jako kolejnego przedmiotu.

Przygotowanie merytoryczne obejmuje wiedzę z zakresu chemii ogólnej, nieorganicznej, organicznej, analitycznej oraz dodatkowo zagadnienia dotyczące zasad bezpiecznej pracy z substancjami chemicznymi, biomateriałów, tworzyw sztucznych i recyklingu, chemii środowiska, chemii w życiu codziennym, natomiast przygotowanie dydaktyczne – podstawy dydaktyki, dydaktykę przedmiotową, edukacyjne zastosowanie mediów i technologii informacyjnej w nauczaniu chemii.

Absolwent będzie potrafił stosować aktywizujące metody nauczania, indywidualizować kształcenie, diagnozować i oceniać wyniki kształcenia oraz wykorzystywać technologię informacyjną w naukach chemicznych.

Po ukończeniu studiów podyplomowych absolwent może znaleźć zatrudnienie na stanowisku nauczyciela przedmiotu Chemia w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, branżowych, a także w placówkach oświatowo-wychowawczych podległych Ministerstwu Edukacji i Nauki.

To kolejny kierunek studiów otwierany na Uniwersytecie Radomskim, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy. Uczelnia stara się w praktyce dbać o to, aby absolwenci nie mieli większych problemów ze znalezieniem pracy. Do kierunków tych należą: „finanse i rachunkowość”, „analityka gospodarcza”, „automatyka i robotyka procesów”, „zarządzanie i inżynieria produkcji”. Na kierunku lekarskim mury uczelni opuściła w tym roku pierwsza grupa lekarzy, większość z tych osób zostaje w Radomiu. Zasilą więc kadry naszej służby zdrowia. W Radomiu jest deficyt lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, a to są zawody, w których kształceni są młodzi ludzie na radomskiej uczelni. Uniwersytet pracuje też nad studiami podyplomowymi z dziedziny „Environmental, Social, and Governance”. To dziedzina zajmująca się między innymi raportowaniem niefinansowym.

Na uczelni realizowane są liczne inwestycje związane z bazą dydaktyczną. Ważną inwestycją było między innymi utworzenie Centrum Cyfryzacji na Wydziale Mechanicznym uczelni. Są to laboratoria związane z automatyką i robotyką, które służą do kształcenia studentów na kierunku automatyka i robotyka procesów oraz mechanika i budowa maszyn. Realizowany jest projekt związany z metrologią. Inwestycja ta ma być zrealizowana w 2025 roku.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie