Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co zrobić, żeby okulary nie parowały w maseczce? Wypróbuj te proste sposoby

Marta Zalewska
Marta Zalewska
Odkąd noszenie maseczek (lub w inny sposób zakrywanie ust i nosa) stało się obowiązkowe, wiele osób skarży się, że ciężko się w nich nie tylko przemieszcza, ale również pracuje, czy prowadzi samochód. Wszystko przez to, że w trakcie noszenia maseczki parują okulary! Jak temu zapobiec? Poznajcie domowe sposoby na następnych zdjęciach. Aby przejść dalej, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.
Odkąd noszenie maseczek (lub w inny sposób zakrywanie ust i nosa) stało się obowiązkowe, wiele osób skarży się, że ciężko się w nich nie tylko przemieszcza, ale również pracuje, czy prowadzi samochód. Wszystko przez to, że w trakcie noszenia maseczki parują okulary! Jak temu zapobiec? Poznajcie domowe sposoby na następnych zdjęciach. Aby przejść dalej, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo. Ri Butov / Pixabay
Odkąd noszenie maseczek (lub w inny sposób zakrywanie ust i nosa) stało się obowiązkowe, wiele osób skarży się, że ciężko się w nich nie tylko przemieszcza, ale również pracuje, czy prowadzi samochód. Wszystko przez to, że w trakcie noszenia maseczki parują okulary! Jak temu zapobiec? Poznajcie domowe sposoby.

Zaparowane okulary podczas noszenia maseczki

Niestety, obowiązkowe zakrywanie ust i nosa (np. poprzez noszenie maseczek) jest bardzo niekomfortowe szczególnie dla osób noszących na co dzień okulary. Szczelne osłanianie twarzy powoduje bowiem, że szkła w okularach pokrywają się parą.

Jak więc poradzić sobie z zaparowanymi okularami? Sprawdź w galerii poniżej:

Sposoby na zaparowane okulary

Są pewne domowe sposoby na walkę z zaparowanymi okularami. Nosisz okulary? Wypróbuj je, by przekonać się, który z nich najlepiej się u Ciebie sprawdzi.

Pierwszy sposób, to założenie maseczki w inny sposób, poprzez skrzyżowanie gumek przed zaciągnięciem ich za ucho. Taką metodę walki z zaparowanymi okularami poleca znany w Toruniu salon "Optometria Karczewski". Zobacz, jak należy założyć maseczkę, by nie parowały okulary:

Niestety, taki sposób nie gwarantuje 100-procentowej skuteczności i ochrony przed parowaniem.

Inną metodą walki z zaparowanymi okularami jest wtarcie w szkła gliceryny. Jak to zrobić?

Na wewnętrzną stronę szkieł w okularach wystarczy nałożyć 2-3 krople gliceryny (można ją kupić w większości aptek) i wetrzeć ją ściereczką do okularów. Następnie powtórzyć czynność z zewnętrzną stroną szkieł. Po wtarciu gliceryny, trzeba wypolerować szkła czystą ściereczką do okularów.

Tak przygotowane okulary nie powinny zaparować, do czasu, aż ze szkieł nie zostanie starta warstwa gliceryny. Wówczas czynności trzeba będzie powtórzyć.

Podobny efekt będzie można uzyskać stosując np. mydło w płynie.

Ważne jest również dobre dobranie maseczki pod względem typu i wielkości. Za duża maseczka nie będzie dolegać i sprawi, że okulary na pewno będą parować. Dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie maseczek, które w górnej krawędzi mają wszyte druciki. Dzięki nim można dopasować maseczkę do kształtu twarzy i ograniczyć parowanie okularów.

MASKI KN95 Z FILTREM, ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI, PRZYŁBICE, OKULARY I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE PRZECIWKO WIRUSOM I BAKTERIOM >> Sprawdź w naszym sklepie <<

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie