Ćwierćfinał Piłkarskiego Pucharu Polski: Radomiak zagra z Legionovią, a Orzeł z Legią

/W.Ł./
Krzysztof Wierzba (z piłką) strzelił drugiego gola dla Radomiaka w meczu z MKS w Ciechanowie. Włodzimierz Łyżwa
W środę rozegrano mecze 1/8 Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu mazowieckiego. Radomiak Radom 6:1 wygrał z MKS w Ciechanowie. Orzeł Wierzbica pokonał 2:1 na własnym boisku KS Piaseczno.

Już wiadomo, z kim zagrają nasze zespoły w ćwierćfinale Pucharu Polski. Radomiak Radom z Legionovią w Legionowie, a Orzeł na własnym boisku z drużyną Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa. Te spotkania odbędą się 28 kwietnia. W dwóch pozostałych ćwierćfinałach zagrają: Mazur Karczew - Wisła II Płock, Nadnarwianka Pułtusk - Pogoń Siedlce.

Mecze 1/8 Pucharu Polski.

MKS Ciechanów - Radomiak 1910 SA Radom 1:6 (0:3), Borowiec 81 - Sala 9, Wierzba 30, Barzyński 36, Oziewicz 64 z karnego, Janik 72, 79.

Radomiak: Studziński - Boryczka, Grunt, Świdzikowski, Rolak - Szary (46 Tarnowski), Skórski, Sala, Barzyński (46 Oziewicz), Kornacki (70 Kurbiel) - Wierzba (70 Janik).

Niespodzianką w wyjściowym składzie Radomiaka był brak najlepszego strzelca, Pawła Tarnowskiego.

Radomianie bardzo szybko otworzyli wynik meczu. Już w 9 min. z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy pokonał Dawid Sala. W 18 min. potężnym strzałem z 16 metrów z woleja popisał się Michał Skórski, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W 30 min. po akcji Daniela Barzyńskiego i Piotra Kornackiego, bramkarza MKS pokonał Krzysztof Wierzba. Za kilka chwil powinno być 3:0, w sytuacji sam na sam Łukasz Szary trafił w golkipera Ciechanowa. Za dwie minuty ponownie Szary w sytuacji sam na sam i ponownie Dariusz Tols lepszy od naszego pomocnika.

Za moment Barzyński w sytuacji sam na sam i już piłka trafiła do siatki. W 38 min. Wierzba sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek. Od 58 minuty Radomiak grał w "10" drugą żółtą i konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Marcin Grunt. Kartki z meczów pucharowych nie liczą się w spotkaniach ligowych.
W 64 min. za faul na Wierzbie arbiter podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Arkadiusz Oziewicz. Tuż po wejściu na boisko rezerwowy Łukasz Janik w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza MKS. Za kilka chwil ponownie Janik pokonał golkipera.
Ambitnie grający MKS po strzale głową Bartosza Borowca zdobył honorową bramkę.

Orzeł Wierzbica - KS Piaseczno 2:1 (0:0), Kocon 65, 70 - Wrażeń 75
Orzeł: Kapusta - Lewandowski, Gogacz, Ankurowski, Różański - Madej, Sokół, Czarnecki, S. Stąpór - Drachal (35 Turczyk), Kocon.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Orła. Gospodarze zdobyli nawet bramkę po strzale Michała Kocona, ale sędzia jej nie uznał. Kolejne dwie bramki, które zdobył Kocon już były prawidłowe. Chwila nieuwagi w 75 min. kosztowała Orła stratę bramki. Końcowe minuty to bardzo mądra i rozsądna gra podopiecznych Józefa Antoniaka i znacznie wyżej notowany rywal odpadł z rozgrywek. Piaseczno gra w trzeciej lidze i jest aktualnie wiceliderem tabeli.

W innych meczach PP: Podlasie Sokołów Podlaski - Legia Warszawa (Młoda Ekstraklasa) 1:3 (1:0), Narew Ostrołęka - Mazur Karczew 1:3 (1:1), Polonia III Warszawa - Legionovia Warszawa 2:3 (1:3), Wisła Duninów - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0, 1:1) w rzutach karnych 1:3, GLKS Nadarzyn - Wisła II Płock 0:2 (0:0), Polonia II Warszawa - Nadnarwianka Pułtusk 0:3 walkower.