Czarni Radom jedną nogą w pierwszej lidze

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom (w ataku Kamil Gutkowski) pokonali 3:2 AKS Rzeszów
Siatkarze Czarnych Radom (w ataku Kamil Gutkowski) pokonali 3:2 AKS Rzeszów T. Klocek
W drugim spotkaniu trwającego w Kętach turnieju mistrzów drugiej ligi Czarni Radom pokonali 3:2 AKS Rzeszów.

Tym samym, podopieczni Wojciecha Stępnia są już niemal pewni awansu na zaplecze PlusLigi!

Rywale od początku pierwszego seta kontrolowali wynik i utrzymali prowadzenie do stanu 23:21. Czarni zdołali doprowadzić do wyrównania, ale ostatnie dwie akcje wygrali rzeszowianie. W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała jedynie do stanu po 11. Później przewagę wypracowała ekipa z Rzeszowa i systematycznie ją powiększała, pewnie wygrywając drugą partię.

Czarni nie poddali się jednak. Przegrana wysoko druga odsłona podziałała na nich mobilizująco. W trzecim secie, to radomianie dyktowali warunki i od pierwszej, do ostatniej akcji przeważali na boisku, zachowując szanse na wygranie meczu, a co najważniejsze odzyskując właściwy rytm. Na początku czwartej partii, po serii zagrywek Roberta Prygla, radomianie prowadzili 12:5. Ta zaliczka wystarczyła, aby utrzymać przewagę do końca seta, wyrównując stan meczu.

Tie breaka znacznie lepiej rozpoczęli rzeszowianie, prowadząc przy zmianie stron boiska 8:2. Czarni zdołali odrobić stratę i wyrównać na 9:9. W końcówce decydującego seta więcej zimnej krwi zachowali radomianie, wygrywając cały mecz 3:2.

W niedzielę trzeci, mecz turnieju, w którym Czarni zmierzą się z AZS Poznań.

Czarni Radom - AKS Rzeszów 3:2 (23:25, 17:25, 25:20, 25:21, 15:13).

Czarni: Gonciarz, Prygiel, Kocik, Gutkowski, Ostrowski, Staniec - Biliński (libero), Filipowicz (libero) oraz Górski.