Czarni Radom o krok bliżej pierwszej ligi

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom pokonali 3:1 Kęczanina Kęty
Siatkarze Czarnych Radom pokonali 3:1 Kęczanina Kęty T. Klocek
W pierwszym spotkaniu turnieju mistrzów drugiej ligi, siatkarze Czarnych Radom pokonali 3:1 gospodarzy, Kęczanina Kęty.

Tym samym podopieczni Wojciecha Stępnia postawili pierwszy krok na drodze do awansu na zaplecze PlusLigi.

W Kętach rozpoczął się turniej mistrzów drugiej ligi, w którym cztery zespoły walczą o dwa miejsca premiowane awansem na zaplecze PlusLigi. W pierwszym spotkaniu podopieczni Wojciecha Stępnia zmierzyli się z gospodarzami. Kęczanin, mistrz 2. grupy, zgodnie z oczekiwaniami radomian stawiał zacięty opór.

Po wyrównanej walce Czarni wygrali pierwszego seta 25:23. Kolejna odsłona była równie zacięta. Początkowo prowadzenie objęli gospodarze. Czarni wyrównali i przejęli inicjatywę, którą utrzymywali dość długo. W końcówce ekipa miejscowych poderwała się do wali i o zwycięstwie radomian zdecydowała gra na przewagi, którą radomianie wygrali 29:27.

W trzecim secie, siatkarze z Kęt zaskoczyli radomian, obejmując prowadzenie 5:0. Mimo wyrównania na 15:15, Czarnym nie udało się rozstrzygnąć losów meczu w trzech setach. Udało się to w czwartej odsłonie, którą radomianie wygrali do 21.

W drugim piątkowym meczu AKS Rzeszów pokonał 3:2 AZS UAM Poznań. W sobotę, Czarni zagrają z Rzeszowem.

Kęczanin Kęty - Czarni Radom 1:3 (23:25, 27:29, 25:20, 21:25)

Czarni: Gonciarz, Prygiel, Kocik, Gutkowski, Ostrowski, Staniec - Biliński (libero), Filipowicz (libero)