Czarni Radom w kolejnej rundzie Pucharu Polski

/sid/
Krzysztof Ferek (na zdjęciu) i pozostali siatkarze Czarnych Radom pokonali TKS Nascon Tychy Ł. Wójcik
Siatkarze Czarnych Radom w meczu 4. rundy Pucharu Polski pokonali 3:2 TKS Nascon Tychy i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Gospodarze, przewodzący tabeli 2. grupy beniaminek drugiej ligi, rozpoczęli ze sporym animuszem. Chcieli podtrzymać serię dziesięciu spotkań bez porażki, w tym dwóch w Pucharze Polski. Zgodnie z zapowiedziami, trener Czarnych, Wojciech Stępień wystawił do gry w wyjściowym składzie, zawodników, którzy w ostatnich spotkaniach ligowych grali mniej. Na wyjazdowy mecz zabrał zaledwie ośmiu zawodników.

Po wyrównanej pierwszej partii, miejscowi objęli prowadzenie w meczu. W kolejnych dwóch odsłonach, górą byli radomianie, wygrywając. W czwartej partii, gospodarze poderwali się do walki, i po zakończonej walką na przewagi końcówce, doprowadzili do tie breaka. W decydującej odsłonie meczu, Czarni wykazali się większym opanowaniem i wygrali seta oraz cały mecz 3:2, awansując do 5. rundy, w której zmierzą się ze Ślepskiem Suwałki.

- W pierwszej partii, przytrafiła nam się chwila przestoju, czego efektem był przegrany set - przyznał po meczu Wojciech Stępień, trener Czarnych. - Ale nie można mieć o to do nikogo pretensji, zagraliśmy po kilkugodzinnej podróży, a rywal okazał się naprawdę solidnym zespołem. Wręcz odwrotnie, wszyscy zasłużyli na pochwałę, a szczególnie Marcin Kocik, który jak profesor, w trudnych momentach wykazał się ogromnym doświadczeniem.

TKS Nascon Tychy - Czarni Radom 2:3 (25:23, 20:25, 22:25, 27:25, 11:15)
Czarni: Gonciarz, Ferek, Kocik, Radomski, Grzechnik, Kałasz - Pszenny (libero) oraz Gutkowski.