Czarni Radom wygrywają w Kętach. W niedzielę czwarte spotkanie

/sid/
Czarni Radom pokonali 3:2 Kęczanina Kęty i w pierwszej rundzie play off prowadzą 2:1 T. Klocek
Pierwszoligowi siatkarze Czarnych Radom, w trzecim meczu pierwszej rundy play off pokonali po tie breaku 3:2 Kęczanina Kęty. W niedzielę czwarte spotkanie.

Mecz rozpoczął się od wyrównanego seta, w którym przewagę dopiero w końcówce wypracowali radomianie. W kolejnym, miejscowi kilkakrotnie "odskakiwali" Czarnym i ostatecznie wyrównali stan meczu.

W trzecim secie, po początkowym prowadzeniu Kęczanina, radomianie odzyskali właściwy rytm i pewnie wygrali. Nie utrzymali jednak przewagi w kolejnym secie, którego pewnie wygrali miejscowi, doprowadzając do tie breaka. Decydująca partia od początku przebiegała pod dyktando miejscowych, którzy przy zmianie stron prowadzili 8:5.

Po zmianie, trzy kolejne punkty zdobyli radomianie, a rywale własne błędy traktowali jako błędy sędziów, wdając się z nimi w dyskusję i wprowadzając nerwową atmosferę.

Wykorzystali to radomianie, wychodząc na prowadzenie, które zachowali do końca, wygrywając seta i całe spotkanie 3:2. Tym samym radomianie wyszli na prowadzenie w toczonej do trzech zwycięstw rywalizacji. Jutro, w Kętach czwarty mecz. Początek o godz. 11. Jeśli wygrają Czarni, awansują do półfinału play off. W przypadku zwycięstwa ekipy z Ket, piąte, decydujące spotkanie rozegrane zostanie w środę 17 kwietnia, w Radomiu.

Kęczanin Kęty - Czarni Radom 2:3 (23:25, 25:21, 19:25, 25:17, 13:15), stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:2.

Czarni: Neroj, Prygiel, Radomski, Wachnik, Gałązka, Grzechnik - Filipowicz (libero) oraz Gonciarz, Gutkowski, Kałasz