MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Człowiek Roku 2015 - poznaj laureatów nagrody "Echa Dnia" w regionie, Radomiu i powiatach

Izabela Gajewska - Kopczyńska
Laureaci nagrody Człowiek Roku 2015 w regionie radomskim.
Laureaci nagrody Człowiek Roku 2015 w regionie radomskim. Tadeusz Klocek
W piątek, 19 lutego, na uroczystej gali w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu poznaliśmy Człowieka Roku 2015 i wyróżniliśmy osoby, które swoją pracą i pasją zmieniają region radomski. Naszym laureatom wręczyliśmy na uroczystej wieczornej Gali prestiżowe nagrody. Triumfatorem okazał się Mirosław Hernik, wielka osobowość w świecie biznesu, potentat rynku spożywczego w regionie radomskim.

Wielka finałowa gala nagrody Człowiek Roku 2015 była ogromnym społeczno-gospodarczym wydarzeniem w skali regionu, promującym sukcesy ludzi nietuzinkowych, którzy w minionym roku mieli największy wpływ na nasze życie. Na uroczystości spotkali się ci, którzy od lat promują region radomski na arenie kraju, ale również ci, którzy są liderami swoich lokalnych społeczności. Wybrali ich Czytelnicy „Echa Dnia” i kapituła nagrody, która również oddała swoje głosy.

Wielkie zwycięstwo Mirosława Hernika

Człowiekiem Roku 2015 w regionie radomskim został Mirosław Hernik. To właściciel jednej z największych w Radomiu hurtowni spożywczych. Kiedy patrzy się na jego sukces, aż trudno uwierzyć, że zaczynał w 1993 roku od jednego małego sklepu w gminie Jedlińsk. Jest wielkim kibicem piłki nożnej oraz społecznikiem, autorem licznych przedsięwzięć społecznych i charytatywnych. Jego hurtownia obsługuje setki sklepów w Radomiu i okolicach, firma ma też swoje oddziały w Zwoleniu, Kozienicach i Kielcach.

Laureaci w kategoriach

Tym zaszczytnym mianem uhonorowaliśmy także wyjątkowych ludzi w kilkunastu kategoriach.

Ambasador - Paweł "Biba" Binkiewicz
Pochodzi z Grójca, wychował się w rodzinie z tradycjami muzycznymi. Wokalista i gitarzysta, a hobbystycznie perkusista, kształcący się w zakresie politologii. Dojrzewający pośród dźwięków i rytmu, które dzięki udziałowi w programie „X factor” rozbrzmiewają w całej Polsce. Jako uczestnik programu grupa Kuby Wojewódzkiego dał się poznać z energetycznej strony. Rozpoczął pracę na antenie porannych programów w stacji TVN. Obecnie pracuje nad płytą.

Biznes - Mirosław Hernik
Właściciel jednej z największych w Radomiu hurtowni spożywczych. Zaczynał w 1993 roku od jednego małego sklepu spożywczego w gminie Jedlińsk. Jest wielkim kibicem piłki nożnej oraz społecznikiem, autorem licznych przedsięwzięć społecznych i charytatywnych. Jego hurtownia obsługuje setki sklepów w Radomiu i okolicach, firma ciągle rozwija się, ma też swoje oddziały w Zwoleniu, Kozienicach i Kielcach.

Debiut - Agnieszka Mortka "Jagoda"
Śpiewa disco polo i dance. Studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Współpracowała z wieloma zespołami. Zdobyła tytuł „Disco Star” w drugiej edycji programu telewizji Polo.TV. Koncertuje na największych scenach klubowych i plenerowych Polski. Zdobyła serca słuchaczy utworem „Nie mogę z tobą być”.

Edukacja - Henryk Bednarczyk
Zorganizował Stowarzyszenie Oświatowe Sycyna, które propaguje tę miejscowość i jej związki z Kochanowskimi. Organizuje Dni Sycyny. Pracuje w Instytucie Technologii Eksploatacji - Państwowym Instytucie Badawczym w Radomiu. Jest profesorem.

Kultura - Piotr Zarzyka
Radomski mistrz akordeonu, gra na tym instrumencie od siódmego roku życia, stypendysta ministra kultury, laureat wielu prestiżowych konkursów w Polsce i za granicą. Kwintet akordeonowy z jego udziałem w marcu tego roku zdobył I nagrodę na konkursie akordeonowym w Berlinie. Współpracował także z kabaretem „poProstu Kabaret”, w którym realizował się jako akompaniator muzyczny. W tym roku obronił dyplom radomskiej Szkoły Muzycznej imienia Oskara Kolberga.

Polityka - Leszek Ruszczyk
Jesienne wybory parlamentarne oznaczały dla niego awans, bo funkcję wicemarszałka województwa mazowieckiego i radnego wojewódzkiego zamienił na funkcję posła. Wystąpił w Sejmie w sprawie zagrożonego kontraktu śmigłowcowego, z którego miał między innymi skorzystać Radom. W kwestii dostępu do pieniędzy unijnych Leszek Ruszczyk jako wicemarszałek, był niezwykle pomocny dla wnioskodawców z naszego regionu.

Pomoc społeczna - Milena Kalinowska
Pracuje w białobrzeskim Starostwie Powiatowym. Współpracuje z Fundacją „Ma obcej ziemi”. W tym roku zainicjowała i koordynowała zbiórkę darów dla dzieci z polskich szkół na Litwie. Akcja „I Ty zostań świętym Mikołajem” spotkała się ze wsparciem ze strony Starostwa Powiatowego, mieszkańców powiatu, szkół i samorządów.

Religia - ksiądz Adam Włodek
Ma 28 lat. Wikariusz z parafii w Jastrzębiu. To aktywny kapłan, miłośnik sportu. Gra w piłkę nożną w miejscowym klubie. Ma doskonały kontakt z młodzieżą, inicjuje wiele przedsięwzięć, wyjazdów, wycieczek, skierowanych właśnie do młodego pokolenia. Pomysłodawca pierwszego parafialnego przeglądu pieśni religijnej dla najmłodszych. Angażuje się w przygotowania do organizacji Światowych Dni Młodzieży w diecezji.

Rolnictwo - Monika Bankiewicz
Współwłaścicielka gospodarstwa sadowniczego, które otrzymało tytuł Mistrza Krajowego Agroligii oraz producent naturalnego zdrowego soku znanego pod marką SMACZEK Z DOLINY RADOMKI. Znana jest z zaangażowania w różnego rodzaju działania charytatywne.

Rozrywka - Rafał Czubak
Ma 37 lat. Organizator Festiwalu Dance i Disco Polo Ziemi Szydłowieckiej. W imprezie nad zalewem wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców oraz zespołów. Pochodzi z gminy Chlewiska, jest sołtysem tej miejscowości. Właściciel firmy Pomidzi Dance Club. Sprawny i skuteczny menedżer. Dzięki niemu w mieście oraz powiecie występują m.in. takie gwiazdy disco polo i dance jak Etna, Pudzian Band czy Mario Bischin.

Samorząd - Józef Grzegorz Małaśnicki
Wójt gminy Głowaczów. Wygrał ubiegłoroczne wybory samorządowe oraz głosowanie czytelników „Echa Dnia” na Samorządowca Roku 2015. Zajął się przede wszystkim wyprowadzeniem gminy z zadłużenia. Podczas jego kadencji udało się podjąć, zdaniem mieszkańców gminy Głowaczów, trafne decyzje. Zostały między innymi cofnięte dwie uchwały w sprawie opłat adiacenckich, dotyczących tych za podział działek i wzrostu wartości nieruchomości.

Społeczeństwo - Mirosław Hernik
Właściciel jednej z największych w Radomiu hurtowni spożywczych. Zaczynał w 1993 roku od jednego małego sklepu spożywczego w gminie Jedlińsk. Jest wielkim kibicem piłki nożnej oraz społecznikiem, autorem licznych przedsięwzięć społecznych i charytatywnych. Jego hurtownia obsługuje setki sklepów w Radomiu i okolicach, firma ciągle rozwija się, ma też swoje oddziały w Zwoleniu, Kozienicach i Kielcach.

Sport - Ryszard Augustyn
Ma 54 lata. Pochodzi z Oleśnicy, ale od wielu lat związany jest z Radomiem. Prezes Radomskiego Towarzystwa Motorowego. Wielki miłośnik i pasjonat wyścigów i rajdów. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w rajdach enduro. Organizator wielu imprez, w tym Moto Iron Man. Między innymi na Koniówce corocznie odbywają się imprezy, na których bywa kilka tysięcy radomian. Sam również aktywnie bierze udział w rywalizacji .

Turystyka i rekreacja - Czesław Nowakowski
Jeden z założycieli Grupy Rowerowej Zwoleń, którą również kieruje. Od kilku lat propaguje turystykę rowerową organizując także liczne rajdu rowerowe, w których uczestniczy coraz większe grono osób.

Zdrowie - Paweł Stefański
Ratownik znad zalewu Topornia pod Przysuchą. Specjalista od ratownictwa wodnego, a także pod lodem, członek zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Propagator sportu, pływania, zdrowego trybu życia. Przestrzega młodych przed nieodpowiedzialnym zachowaniem nad wodą. Namawia Polaków do większej aktywności fizycznej, bo to jego zdaniem jest najlepszą receptą na utrzymanie zdrowia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie