Cztery medale lekkoatletów z regionu radomskiego

/sid/
Z czterema brązowymi medalami powrócili lekkoatleci z regionu radomskiego z rozegranych w Spale halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chodziarze. W gronie juniorów młodszych wystartowało dwóch zawodników Olimpu Kozienice, którzy zaliczali się do faworytów walki o czołowe lokaty. Arkadiusz Miśkiewicz nie zawiódł. Z wynikiem 24 minuty i 4,75 sekundy zajął 3. miejsce, zdobywając brązowy medal. Jego klubowy kolega, Jacek Cyngot finiszował na 7. miejscu ze stratą ponad 1 minuty.

Od kilku lat radomskie płotkarki zajmują najwyższe lokaty. Tym razem "na medal" spisała się Martyna Mąkosa z ZTE Radom, która wywalczyła "brąz" wśród juniorek.

- Trochę szkoda srebrnego medalu, przegranego o zaledwie 0,03 sekundy - przyznała po biegu Mąkosa. - Ale jestem zadowolona z medalu, zwłaszcza, że nie jestem specjalistką w bieganiu w hali.

Jej klubowe koleżanki, w rywalizacji juniorek młodszych awansowały do finału. Ostatecznie nie znalazły się na podium. Klaudia Karasek była piąta, a Natalia Kunz siódma. O trzeci brązowy krążek postarał się Mariusz Żak z Orląt Radom biegu juniorów młodszych na 600 m (czas: 1min. i 24,87 sek.).

Czwarty medal, zdobył kulomiot, Ernest Glegoła z ZTE Radom. W najlepszej próbie uzyskał wynik 17,38 metra. Miejsca w finałach wywalczyli Robert Kupis (ZTE), kończąc rywalizację juniorów młodszych w biegu na 200 metrów na 8. miejscu z czasem 23,80 sek. oraz sprinter Adam Witkowski (również ZTE), kończąc bieg juniorów na 60 metrów na 15. miejscu (7. miejsce w finale B) z czasem 7,23 sek. Pechowo zakończyły się mistrzostwa dla Dominika Baćmagi z ZTE. W eliminacjach biegu juniorów na 800 metrów, na kilkadziesiąt metrów przed metą, mający szansę na awans do finału radomianin potknął się i ostatecznie nie ukończył biegu.

W konkursie skoku o tyczce juniorek, Agnieszka Paluch z ULKS Jedlińsk zajęła 8. miejsce z wynikiem 2,5 metra.