Cztery medale radomskiej pływaczki. Brawo Paulina Nowak!

/sid/
Cztery medale, w tym dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy wywalczyła Paulina Nowak z Wodnika Radom w mistrzostwach Polski juniorów w pływaniu.

Juniorzy walczyli w Dębicy. Jedyną przedstawicielką Wodnika była Nowak. Ucząca się obecnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu radomianka spisała się znakomicie. Udział w mistrzostwach rozpoczęła od złotego medalu na 50 metrów stylem klasycznym, z czasem 33,32 sekundy. Na najdłuższym dystansie, 200 metrów stylem klasycznym uzyskała 3. wynik eliminacji (2 minuty i 38,60 sek.). W finale popłynęła o ponad sekundę szybciej i wywalczyła brązowy medal.

Na dystansie 100 metrów "klasykiem" Nowak również stanęła na podium. W finale poprawiła czas z eliminacji, uzyskując wynik 1 min. i 12 sek. i sięgnęła po drugi złoty medal w trakcie mistrzostw! Podopieczna Krzysztofa Krzysztoszka nie poprzestała na startach w wyścigach stylem klasycznym. Wywalczyła awans do finału na 100 m stylem zmiennym z szóstym wynikiem (1 min. i 8,32 sek.). Popłynęła znakomicie i chociaż nie jest to jej koronna konkurencja, poprawiła rekord życiowy z czasem 1 min. 6,56 sek. zajmując 2. miejsce i zdobywając swój czwarty medal w trakcie mistrzostw w Dębicy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni - przyznała po ostatnim finale Anna Nowak, mama zawodniczki. - Paulina miała sporo kłopotów zdrowotnych, ale wraca do najwyższej formy.