Czwarta liga mazowiecka. Lider Pilica Białobrzegi pokonała 2:1 Pogoń II Siedlce

Włodzimierz Łyżwa
W meczu 23 kolejki mazowieckiej czwartej ligi, Pilica Białobrzegi pokonała rezerwy Pogoni Siedlce 2:1.

Pilica Białobrzegi - Pogoń II Siedlce 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Konrad Paterek 22, 1:1 Krystian Mikołajewski 74, 2:1 Marcin Bykowski 89.
Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek, Karasek, Klinicki, Michalski (67 Bykowski), Rawski, Winiarski, Niedziela (53 Dobkowski), Paterek, Kucharczyk (87 Skrzypek).

Podopieczni trenera Tomasza Grzywny, piłkarze Pilicy mają już zapewnione mistrzostwo ligi i tym samym udział w barażach o awans do trzeciej ligi, wygrali z rezerwami drugoligowej Pogoni Siedlce. Zwycięskiego gola strzelił rezerwowy Marcin Bykowski tuż przed końcem meczu.
W spotkaniu z rezerwami Pogoni z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Kamil Czarnecki, Mateusz Gliński oraz Bartosz Zawadzki.
W 22 minucie Pilica objęła prowadzenie w tym meczu. Piłkę przejął Bartek Michalski, który krótka zagrał z Michałem Kucharczykiem, ten był dobrze blokowany przez obrońców gości i zagrał do lepiej ustawionego Konrada Paterka, który wymanewrował defensywę Pogoni i strzelił nie do obron, tym samym wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Mimo zdobycia gola, Pilica dążyła do podwyższenia prowadzenie, jednak goście z Siedlec dość skutecznie bronili się do końca pierwszej części spotkania.
W 74 minucie, kiedy to po szybko wyprowadzonej kontrze w sytuacji sam na sam z Filipem Adamczykiem znalazł się Krystian Mikołajewski i celnym strzałem doprowadził do wyrównania.
W 89 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Konrad Paterek. W polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył Marcin Bykowski, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce gości. Mimo kilku dobrych okazji w samej końcówce, nasz zespół nie zdołał podwyższyć prowadzenia i ostatecznie Pilica odniosła kolejne, dziewiętnaste zwycięstwo w tym sezonie.