Czwarte miejsce radomskich łuczniczek

/sid/
archiwum
Pierwsza drużyna Mazowsza z dwoma zawodniczkami Sokoła Radom w składzie zajęła 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt.

W rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartowało sześcioro zawodników Sokoła Radom. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisał się Krzysztof Rdzanek, który zajął miejsca 9-12. Na miejscach 33-64 sklasyfikowani zostali pozostali dwaj łucznicy Sokoła, Paweł Pietraszewski i Robert Kornafel. W konkursie drużynowy w pierwszej rundzie trzech radomian zmierzyło się z ekipą Społem Łódź. Mimo niezwykle ambitnej postawy i dobrego wyniku, radomscy łucznicy musieli uznać wyższość rywali i zakończyli zmagania drużynowe na 9. miejscu.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt, cała trójka radomianek, Małgorzata Pietrzyk, Katarzyna Kolasa i Sylwia Zgrzelik odpadła w pierwszej rundzie finałowej i zajęła miejsca 33-64. Znacznie lepiej wypadły radomskie łuczniczki w konkursie drużynowym, zajmując 4. miejsce. W pierwszym zespole Mazowsza wystartowały dwie reprezentantki Sokoła, Pietrzyk i Kolasa. Skład uzupełniła Magdalena Rodak z ROKiS Radzymin. Druga drużyna Mazowsza ze Zgrzelik w składzie zajęła 12. miejsce.

- Jestem szczególnie zadowolona z postawy Pietrzyk w konkursie drużynowym oraz z występu chłopców - oceniła Renata Grunt, trenerka Sokoła. - Przegrali pojedynek z Łodzią, ale uzyskali bardzo wysoki wynik. Po prostu pechowo trafili na najlepszych w pierwszej rundzie finałowej.

W najbliższy weekend w Zgierzu o medale mistrzostw Polski w łucznictwie walczyć będą juniorzy i młodzieżowcy. Radom reprezentować będzie czwórka zawodników, Przemysław Sułek i Łukasz Nowakowski z Sokoła oraz Agata Piróg i Bartłomiej Buczma z Łuczniczego Klubu Sportowego Radom.