Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy stadion Radomiaka Radom będzie gotowy na nowy sezon piłkarski ekstraklasy? Jest odpowiedź. Zobacz zdjęcia

Janusz Petz
Janusz Petz
Zasadnicze prace mają się skończyć na stadionie do 31 maja. Na kolejnych slajdach zobacz nanjowsze zdjęcia z budowy.
Zasadnicze prace mają się skończyć na stadionie do 31 maja. Na kolejnych slajdach zobacz nanjowsze zdjęcia z budowy. Stadion Radomiaka/Dariusz Osiej/ MOSiR//facebook
Jest szansa, że stadion Radomiaka Radom będzie gotowy na nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy, chociaż jest jeszcze wiele problemów, nieraz zdumiewających. O inwestycji dyskutowano podczas poniedziałkowej Sesji Rady Miejskiej w Radomiu.

Stadion Radomiaka Radom powinien być gotowy na nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy

Największą problemem związanym z możliwością organizowania meczów piłkarskich na budowanym właśnie stadionie jest separacja kibiców drużyny przyjezdnej z kibicami Radomiaka Radom. Robert Dębicki, dyrektor w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomiu odpowiadając na pytania radnych poinformował, że doszło do porozumienia z władzami klubu w sprawie umieszczenia trybuny gości w miejscu projektowanej wcześniej trybuny zachodniej. Takie rozwiązanie akceptuje policja, która wydaje swoją opinię na temat możliwości organizacji imprez masowych na stadionie i która miała swoje zastrzeżenia co do organizacji meczów na nowych obiekcie przy ulicy Struga.

- Na dzień dzisiejszy decyzja jest taka, że przekazujemy pełnomocnictwa Radomiakowi w tej sprawie. Trybuna gości montowana byłaby dopiero po uzyskaniu odbiorów związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu. Aby to zrobić trzeba przeprowadzić procedurę i postawić trybunę na utwardzonym terenie w ciągu kilku dni. Mamy deklarację ze strony klubu, że utwardzenie terenu pod trybunę będzie na koszt Radomiaka – powiedział Robert Dębicki. Dodał, że według informacji z klubu takie rozwiązanie było konsultowane z policją i jednocześnie załatwia ono kilka podnoszonych przez policję spraw.

Trudniejszą kwestią jest droga, która prowadzi z parkingu przy ulicy 11 Listopada i którą mają się przemieszczać od autokarów kibice drużyny przyjezdnej. Policja zgłosiła życzenia, aby ta droga była ogrodzona. - W ten sposób musielibyśmy odgrodzić wszystkie drogi w okolicach stadionu, aby móc bezpieczne przeprowadzać imprezę sportową, ale jest to poza naszymi możliwościami finansowymi i organizacyjnymi – powiedział Robert Dębicki.

Informował także, że przygotowywana jest umowa na temat użytkowania obiektu przez Radomiaka Radom. Klub będzie brał udział w odbiorach technicznych obiektów. W procesie budowy pojawiają się osobliwe problemy. Okazało się, że trzeba „wyrwać z futryną” kilkadziesiąt drzwi i wbudować drzwi otwierane na odwrotną stronę. Radny Tomasz Gogacz pytał o to kto jest odpowiedzialny za to, że teraz trzeba wykonywać takie prace ? - Mamy dwóch projektantów. Halę i łącznik budował jeden projektant, stadion piłkarski drugi. Kiedy oddawaliśmy halę sportową i łącznik do użytku ewakuacja była na zewnątrz budynku, w związku z z tym te drzwi były zamontowane do zewnątrz, ale teraz zmienia się ten układ. My go uaktualniamy, więc zmienia się cała procedura ewakuacyjna. Część drzwi musi być „przekręcona” o 180 procent. To nowy wymóg straży pożarnej – mówił Robert Dębicki. Pojawiła się też konieczność zlecenia budowy węzła cieplnego, który będzie zasilał system podgrzewania murawy.

Robert Dębicki poinformował, że budowa stadionu pochłonęła do tej pory 101 milionów złotych. Na razie nie ma żadnych sygnałów, aby wykonawca inwestycji, firma Betonox, nie zdążył z wykonaniem wszystkich prac w wyznaczonym terminie. Przypomnijmy, w ostatnim aneksie do umowy uzgodniono, że wszystkie prace zakończą się najpóźniej 31 maja, natomiast wszystkie odbiory techniczne wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie do 31 lipca. Jak poinformował Robert Dębicki zakończono już budowę dachu na trybunie północnej i na trybunie południowej membraną. Trwają ostatnie prace przy układaniu poliwęglanu oraz prace brukarskie po stronie zachodniej i południowej. Ekipy montują barierki oddzielające sektory, odbywa się też montaż wysokiego ogrodzenia od strony zachodniej, montowane są krzesełka i prowadzone są prace wykończeniowe w łączniku. Przeprowadzane są też prace ziemne na płycie boiska. Włączono już główne zasilanie, zasilanie mają już telebimy, kołowroty. Rozpoczęto regulację hydrauliczną instalacji centralnego ogrzewania. Ukończono czyszczenie instalacji sanitarnych, skończone są prace przy klimatyzacji.

Zobacz zdjęcia z budowy stadionu Radomiaka Radom

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie