Czy Teresa Fryszkiewicz, wójt Garbatki-Letnisko realizuje swoje obietnice wyborcze? Sprawdziliśmy

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Teresa Fryszkiewicz, wójt gminy Garbatka-Letnisko realizuje obietnice wyborcze złożone przed wyborami w 2018 roku.
Teresa Fryszkiewicz, wójt gminy Garbatka-Letnisko realizuje obietnice wyborcze złożone przed wyborami w 2018 roku. Urząd Gminy Garbatka-Letnisko
Na półmetku obecnej kadencji samorządu sprawdzamy, czy włodarze realizują obietnice wyborcze złożone wobec mieszkańców przed wyborami w 2018 roku. Dziś przeglądamy działania Teresy Fryszkiewicz, wójt gminy Garbatka-Letnisko.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Wybory samorządowe w 2018 roku Teresa Fryszkiewicz wygrała w pierwszej turze, otrzymując 64,63 procenta głosów. Jej kampania oparta była na haśle „Przyjazna Gmina”. W swoim programie wyborczym przedstawiła osiem konkretnych propozycji.

Budowa nowego ujęcia wody

Tak. Pod koniec października 2020 roku została oddana do użytku nowa - trzecia studnia głębinowa z instalacją sterowania i pomiaru dla istniejącego ujęcia wody.

Budowa hali sportowej

Tak. W styczniu dobiegła końca budowa gminnej hali sportowej zlokalizowanej przy PSP w Garbatce-Letnisku. Inwestycja, której realizacja trwała niespełna trzy lata została częściowo sfinansowana ze środków państwowego funduszu celowego w ramach programu „Sportowa Polska”.

Przebudowa i budowa dróg gminnych

Tak. Pod koniec 2018 roku zakończyła się przebudowa ulicy Fabrycznej, w ramach której dokonano wymianę nawierzchni na długości 300 metrów oraz wybudowano nowy chodnik.

Tak. W 2020 roku została zakończona przebudowa prawie trzykilometrowego odcinka ulicy Hanki Lewandowicz.

Tak. W 2020 roku wykonano 48 metrowy odcinek drogi z nawierzchni bitumicznej stanowiący łączenie ulicy Lewandowicz z ulicą Kochanowskiego.

W trakcie realizacji. W chwili obecnej trwa przebudowa ulicy Martyrologii, która zakończy się pod koniec IV kwartału. W ramach inwestycji zostanie przebudowany 350-metrowy odcinek drogi wraz z wymianą oświetlenia

Tak. W ubiegłym roku wyremontowano most na rzece Policzance w miejscowości Garbatka-Zbyczyn.

W trakcie realizacji. Przebudowa drogi w Garbatce-Zbyczyn. Gmina jest w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej przebudowy drogi.

Modernizacja „Polanki”

Tak. Od 2019 roku na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego „Polanka” zbudowano molo rekreacyjne, plażę, oczyszczono dno zbiornika na wysokości kąpieliska, wyremontowano amfiteatr „Grzybek”. W 2021 roku zostało wymienione oświetlenie..

Modernizacja oczyszczalni

W realizacji. Gmina jest na etapie opracowywania dokumentacji projektowej instalacji odwadniania osadu w gminnej oczyszczalni ścieków wraz z niezbędna infrastrukturą techniczną.

Wodociągi i kanalizacja

Tak. W 2020 roku rozbudowano sieć kanalizacji sanitarnej przy ulicy Jodłowej. Wykonana jest rozbudowa sieci wodociągowej w Molendach i Garbatce-Zbyczyn.

W realizacji. W tym roku opracowywano dokumentacje projektową na rozbudowę sieci wodociągowej w Garbatce-Letnisku przy ulicach Granicznej i Czarnoleskiej oraz w Garbatce-Zbyczyn.

Gmina otrzymała dwa miliony złotych dofinansowania na budowę kanalizacji sanitarnej w Garbatce Długiej. Opracowywania jest również dokumentacja na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Garbatce-Letnisko ulice Graniczna i Czarnoleska.

Stworzenie warunków dla osiedlania się mieszkańców

Tak. Gmina systematycznie stwarza warunki dla osiedlania się nowych mieszkańców poprzez stałą rozbudowę infrastruktury technicznej.

Remont drogi wojewódzkiej

Tak. W 2020 roku przebudowano drogę wojewódzką, ulicę Kochanowskiego na odcinku od budynku poczty do drogi krajowej 79 oraz wyremontowano drogę w Ponikwie.

W realizacji. W tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Kochanowskiego na odcinku 3 kilometrów. Ogłoszono też przetarg na przebudowę ulic Zwoleńskiej i Kozienickiej.

Generalna Dyrekcja Dróg i Krajowych i Autostrad oddział w Warszawie ogłosiła przetarg na projekt i rozbudowę odcinak drogi Garbatka-Letnisko - Wilczowolą.

Teresa Fryszkiewicz:
- Ogromnie się cieszę, że na półmetku mojej kadencji udało się zrealizować większość zakładanych celów, ale oczywiście to jedynie kropla w morzu rosnących potrzeb mieszkańców, które mam nadzieję systematycznie realizować.

Czas zimowy i letni przez kolejne 5 lat

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie