Dawid Krzemiński medalistą mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Trójskoczek Optimy Radom zdobył srebrny medal!

Radosław Olchowski
Dawid Krzemiński z Optimy Radom medalistą mistrzostw Polski w trójskoku.
Dawid Krzemiński z Optimy Radom medalistą mistrzostw Polski w trójskoku. Mateusz Tyczyński
Po pierwszym dniu 99. mistrzostw Polski w lekkiej atletyce radomski klub RLTL Optima ma już jeden medal. Zadbał o to Dawid Krzemiński, który na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim wywalczył srebro w trójskoku.

Mamy pierwszy medal mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Na podium Dawid Krzemiński

Worek z medalami dla naszego klubu otwiera Dawid Krzemiński, zdobywając srebro w trójskoku. Dawid zrobił też nową życiówkę. W najlepszej próbie skoczył 15,78 metra

– piszą przedstawiciele Optimy.

Zawodnik radomskiego klubu na co dzień trenuje pod okiem trenerów Marka Mierzejewskiego i Artura Błasińskiego. Konkurs trójskoku wygrał Adrian Świderski ze Śląska Wrocław (16,05 m.), zaś brąz wywalczył Jan Kulmaczewski z AZS AWF Warszawa (15,38 m.).

Dawid Krzemiński ze srebrem mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce.
Dawid Krzemiński ze srebrem mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Optima Radom

W piątek 28 lipca kolejne starty z udziałem radomskich lekkoatletów. Między innymi w finale biegu na 400 metrów przez płotki pobiegną dwie radomianki: Izabela Smolińska i Natalia Wosztyl. Natomiast w sprincie na 100 m. wystąpi Martyna Kotwiła.

Tymczasem w Mariborze w Słowenii startowała Wiktoria Gadajska. Młoda zawodniczka Optimy rywalizowała podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. W finale biegu na 400 metrów przez płotki zajęła 4. miejsce i wykręciła nową życiówkę ( 59.04). Tym samym radomianka jest czwartą płotkarką w Europie w rywalizacji do lat 18.