Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Debata o bezpieczeństwie uczniów w Przysusze

/Sok/
Debata w Przysusze zgromadziła około 100 uczestników, w tym gronie była grupa uczniów.
Debata w Przysusze zgromadziła około 100 uczestników, w tym gronie była grupa uczniów. Archiwum
Jakie zagrożenia mogą wystąpić wśród nastolatków, jak im zapobiegać - o tym rozmawiali uczestnicy debaty na niedawnym zebraniu w Zespole Szkół numer 2 imienia Ludwika Skowyry w Przysusze

Debatę panelową przeprowadzono w ramach programu "Dziecko bezpieczne w rodzinie i w szkole". Dodajmy, że program ten jest realizowany w tym roku przez dwie instytucje: Mazowieckie Kuratorium Oświaty, oraz Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Głównym tematem i celem debaty było bezpieczeństwo dziecka w rodzinie: w drodze do szkoły i w samej szkole.

ZAPROSZENIE KURATORA

Na spotkanie przygotowane w czwartek przez radomską delegaturę Mazowieckiego Kuratora Oświaty przyjechali przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych z powiatu przysuskiego: byli dyrektorzy szkół - podstawowych, gimnazjów, średnich, specjalnych, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Obecni byli także policjanci z przysuskiej komendy powiatowej. W sumie debata zgromadziła około 100 uczestników.

W programie debaty zaprezentowane zostały prelekcje, między innymi psychologów policyjnych. Zebrani dowiedzieli się, jakie zagrożenia występują u dzieci wieku dorastania. Z kolei podinspektor Leszek Jędrzejczak, naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Przysusze przedstawił raport na temat przestępczości nieletnich w powiecie przysuskim.

Janusz Czubak, przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego przy Urzędzie Gminy w Przysusze opowiedział o procedurze Niebieskiej Karty. Kolejna prelegentka Iwona Rejmer - Bielecka, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół numer 2 przedstawiła, jakie sposoby zapewniają poczucie bezpieczeństwa w szkole.

WAŻNA ROLA DOMU

W imieniu rodziców wystąpił Robert Bomba, który zwrócił uwagę na istotę wzorców w wychowaniu dziecka i rolę domu rodzinnego w kształtowaniu wartości. Z kolei w imieniu uczniów wystąpiła Izabela Bobrowska, uczennica klasy III technikum żywienia Zespołu Szkół numer 2 w Przysusze. Uczennica zaprezentowała kwestie bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego w szkole w opinii uczniów.

Moderatorem dyskusji była Dorota Sokołowska dyrektor Delegatury w Radomiu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w debacie aktywnie uczestniczyli uczniowie, którzy poruszali bardzo ciekawe kwestie bezpieczeństwa w szkole i w domu, postawy dorosłych wobec młodzieży i przyczyn niewłaściwych zachowań młodzieży.

Na zakończenie uczestnicy debaty wypełnili ankietę dotyczącą poczucia bezpieczeństwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie