Decathlon 5. Liga. LKS Promna po wyjazdowym zwycięstwie powróciła na fotel lidera

Maciej Kwiatkowski
Drużyna LKS-u Promna powróciła na pozycje lidera w Decathlon 5. Lidze.
Drużyna LKS-u Promna powróciła na pozycje lidera w Decathlon 5. Lidze. LKS Promna
W niedzielnym meczu kończącym 7. kolejkę w Decathlon 5. lidze Mazovia II Mińsk mazowiecki uległa LKS-owi Promna. Dzięki triumfowi podopieczni Pawła Wysockiego powrócili na pozycje lidera rozgrywek.

Mazovia II Mińsk Mazowiecki – LKS Promna 1:2 (0:2)
Bramki: Witkowski – Ostrowski 2.
LKS: Gemza – Pańtak, Niciporuk, Gajownik, Michalak, Pastusiak, Szymański, Mińkowski, Kozyra, Ostrowski, Doliński oraz Osiński, Kulej, Pułkownik.

Drużyna LKS-u do Mińska udała się po sromotnej, domowej porażce 0:4 z Tygrysem Huta Mińska. Zespół trenera Pawła Wysockiego tym razem chciał poszukać punktów na wyjeździe z groźną i niezwykle ofensywnie grającą drużyną Mazovii II.

LKS nastawił się w tym pojedynku na kontrataki, co oznaczało, że częściej przy piłce znajdowali się gospodarze. To oni kreowali sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Tymczasem po jednym z kontrataków w 20 minucie sam na sam z golkiperem Mazovii znalazł się Przemysław Ostrowski i zmusił bramkarza do kapitulacji. Sześć minut później napastnik LKS-u wykorzystał dośrodkowanie od kolegi ze stałego fragmentu gry i wyskakując najwyżej do piłki w polu karnym, umieścił ją w siatce. Nerwowo tak naprawdę zrobiło się w 83 minucie, kiedy to Bartosz Gemza skapitulował po strzale Kacpra Witkowskiego. Gospodarze uzyskali więc kontaktowego gola, a przyjezdni wciąż nie potrafili wykorzystać wielu okazji strzeleckich. - Praktycznie z siedem, lub osiem szans mieliśmy po kontratakach, żeby ten mecz wcześniej zamknąć, ale się nie udawało – przyznał trener Wysocki. Ostatecznie LKS wygrał 2:1 i powrócił na fotel lidera tabeli.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
Radomiak II Radom – LKS Chlebnia 3:2 (0:2), Tygrys Huta Mińska – Enea Energia Kozienice 3:1
Talent Warszawa – Płomień Dębe Wielkie 3:2, KS Teresin – Żyrardowianka Żyrardów 0:2, Milan Milanówek – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 2:1, Escola Varsovia Warszawa – Watra Mrozy 3:0, Naprzód Skórzec – Podlasie Sokołów Podlaski 0:3.