Decathlon 5. Liga - Radomiak II stracił punkty w Teresinie oraz zawodnika. W pełnych zwrotów akcji derbach, LKS Promna lepsza od Energii

Maciej Kwiatkowski
Po efektownym zwycięstwie nad Talentem Warszawa, Radomiak II Radom uległ w Teresinie KS Teresin
W sobotnim meczu Decathlon 5. Ligi Radomiak II Radom uległ KS Teresin. Zieloni kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce jaką ujrzał Jakub Kucharski. W niedzielę w Falęcicach derby. LKS Promna podejmie Enea Energię Kozienice.

Decathlon 5. Liga, sprawdź wyniki

KS Teresin - Radomiak II Radom 1:0 (0:0)
Bramka: Akhtamov
Radomiak II: Koptas - Matos, Klimas, K. Kucharski, Markiewicz, Zbyszyński, Majer, Kolasa, Joel, Ziółek, Podsiadło oraz J. Kucharski, Konopka, Kozłowski, Wólczyński.

Podopieczni Macieja Lesisza na mecz pod Warszawę udali się w bojowych nastrojach, po tym jak w ostatniej serii gier rozbili u siebie 6:1, stołeczny Talent. Wydawało się, przed spotkaniem, że to goście będą faworytem meczu, bowiem ich rywale w dotychczasowych pięciu spotkaniach rozgrywanych w roli gospodarzy, wygrali tylko jedno a cztery razy opuszczali murawę na tarczy. Tymczasem problemy Zielonych rozpoczęły się już przed spotkaniem. Do autokaru nie wsiedli: Mikołaj Molendowski, Daniel Pik, Jakub Snopczyński oraz Krystian Okoniewski, którzy pozostali w Radomiu i trenowali z pierwszym zepsułem, przed meczem z Koroną.

Mimo wszystko Radomiak zepchnął swoich przeciwników do defensywy i w pierwszej połowie stworzył sobie dwie dogodne do zdobycia gola sytuacje, ale je zmarnował Przełomowe dla losów rywalizacji okazały się minuty od 65 do 67. Najpierw po rykoszecie piłka wpadła pomiędzy słupki broniącego Wiktora Koptasa, by 120 sekund później Zieloni stracili zawodnika. Co ciekawe Jakub Kucharski na murawie pojawił się tuz po stracie gola i w trzecim kontakcie z piłką, a w zasadzie z nogą rywala… tak go sfaulował, że arbiter pokazał mu bezpośrednią czerwoną kartkę. Mimo gry w osłabieniu, to Radomiak zepchnął przeciwników do obrony, ale goli nie zdobył. Najbliższy uzyskania bramki był Tiago Matos, ale strzał Portugalczyka, w sobie znany sposób, nogami wybił golkiper.

LKS Promna - Energia Kozienice 4:3 (1:2)
Bramki: Ostrowski (k), Minkowski, Gajownik, Kulej - Czerwiński, Hebda, Marques

W niedzielnych derbach, piłkarzom obu drużyn zupełnie nie przeszkadzała, niesprzyjająca aura. Już po zaledwie czterech minutach gry, oba zespoły miały na koncie, po golu. Najpierw rzut karny wykorzystał Przemysław Ostrowski, a po chwili do remisu doprowadził Piotr Czerwiński. Do końca pierwszej połowy padł jeszcze jeden gol, którego zdobył Łukasz Hebda. Co ciekawe, właśnie takim rezultatem zakończył się ostatni mecz, obu ekip. Tym razem tak, się nie stało. Po zmianie stron skuteczniejsi byli gospodarze. Zespół LKS-u zdobył trzy gole, ale w Kaio Marques, dał nadzieje kozieniczanom na chociażby remis.