Decathlon 5. liga. Wysoka porażka lidera w Promnej! Cztery gole Daniela Pika i rezerwy Radomiaka gromią Płomień. Teraz na szczycie Energia

Maciej Kwiatkowski
Daniel Pik, zdobył cztery gole w meczu rezerw Radomiaka.
Daniel Pik, zdobył cztery gole w meczu rezerw Radomiaka. Maciej Kwiatkowski
Zawodnicy Decathlon 5. ligi rozgrywają kolejną serię spotkań o punkty. Do sensacyjnego rezultatu doszło w Falęcicach. Tam miejscowa drużyna LKS-u Promna doznała pierwszej straty punktów w sezonie! Za to, aż 6:0 wygrały rezerwy Radomiaka, a bohaterem meczu został Daniel Pik.

Decathlon 5. liga. Domowa klęska lidera. Radomiak II gromi rywala

Sprawdź, jak wypadły zespoły z naszego regionu

LKS Promna - Tygrys Huta Mińska 0:4 (0:3)
W starciu lidera z trzecim zespołem rozgrywek, tylko do przerwy zawodnicy Tygrysa trzykrotnie umieszczali futbolówkę siatce miejscowych. Po zmianie stron skuteczny zespół gości, dołożył jeszcze jedno trafienie i zakończył efektowna serię zawodników LKS-u.

Płomień Dębe Wielkie - Radomiak II Radom 0:6 (0:4)
Bramki: Pik 4, Snopczyński, Kucharski.
Radomiak: Koptas (Wójcik) - Grotek, Kucharski, Markiewicz, Klimas, Molendowski, Zbyszyński, Kolasa, Pik, Okoniewski, Snopczyński oraz Ziółek, Dryja, Oleszkiewicz, Płatos, Majer, Kozłowski.

Przed meczem trener Maciej Lesisz postanowił zmienić dotychczasową taktykę i zagrał ustawieniem: 1 - 4- 4- 2. W linii ataku Zieloni zagrali więc dwoma napastnikami i taki manewr zdał egzamin! Obok Krystiana Okoniewskiego, najwyżej wysuniętym piłkarzem był Jakub Snopczyński. To właśnie ten zawodnik w ósmej minucie otworzył wynik konfrontacji. Co ciekawe stało się to w momencie, gdy poza boiskiem przebywał opatrywany Okoniewski. Zawodnik wcześniej doznał kontuzji łuku brwiowego i nie dokończył meczu. Ostatecznie Zieloni tylko do przerwy wykorzystali trzy, kolejne okazje strzeleckie. Dwa gole zanotował Daniel Pik a jedną, po stałym fragmencie gry - Karol Kucharski. Po zmianie stron Pik, również dwukrotnie odpalił, ustalając wynik jednostronnego meczu. Ozdobą spotkania był ostatni gol Pika. Ten wpadł w pole karne, ośmieszył manewrem rywala i posłał futbolówkę w okolice dalszego słupka, a ta wpadła pod poprzeczkę!

Enea Energia Kozienice - Milan Milanówek 3:1 (2:0)
Bramki: Kaio, Hebda, Piasek - Zdanowicz.

Kozieniczanie przystępując do meczu z Milanem znali, już wynik meczu LKS-u. Oznaczało to, że jeśli wygraliby z Milanem, to właśnie oni kosztem zespołu spod Białobrzegów, awansowaliby na fotel lidera. Tak też się stało. Wynik w 13 minucie otworzył Kaio Marques. W 26 minucie bramkostrzelny ostatnio Łukasz Hebda, podwyższył rezultat. W 55 minucie kapitalnym uderzeniem piłki z półwoleja popisał się Kamil Piasek, a futbolówka zatrzepotała w siatce, tuż pod poprzeczką! Ostatnie słowo należało do gości, bo wynik ustalił Dorian Zdanowicz.

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Podlasie Sokołów Podlaski - Escola Varsovia Warszawa 1:3, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki - KS Teresin 3:2, LKS Chlebnia - Naprzód Skórzec 5:0, Żyrardowianka Żyrardów - Talent Warszawa 2:3, Watra Mrozy - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 4:4.