Derby 3. ligi. Pilica Białobrzegi przegrała z Bronią Radom. Zobacz zdjęcia i wideo

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Pilica Białobrzegi - Broń Radom. Więcej na kolejnych zdjęciach
Fragment meczu Pilica Białobrzegi - Broń Radom. Więcej na kolejnych zdjęciach Sylwester Szymczak
W meczu 10 kolejki, III ligi, Pilica Białobrzegi w derbowej potyczce podejmowała radomską Broń.

Pilica Białobrzegi - Broń Radom 1:4 (1:1)

Bramki: Wojtysiak 30 - Buczek 32, Timite 48, Kventsar 53, Dziubiński 65

Pilica: Ziółko – Kacprzycki, Kapela, Zborowski, Cichocki (87. Napora), Kazimierczak (59. Chojczak), Głowacki, Zawadzki, Dohojda, Wojtysiak, Stawiarz.
Broń: Kosiorek – Cuch, Dwórzyński, Wrześniewski, Olpiński (65. Dziubiński), Szymczak (46. Timite), Buczek, Kobiera, Owczarek (46. Kowalski), Piwowarczyk, Kventsar.

Sędzia: Marcin Sokołowski (Mińsk Mazowiecki)

W ekipie Pilicy zabrakło pauzującego za kartki Patryka Walaska. Również trener Marcin Sikorski musiał spotkanie oglądać z trybun za czerwoną kartkę w ostatnim meczu. Rolę szkoleniowca przejął Adam Bolek.
Z kolei trener Broni, miał ten komfort, że mógł na mecz wystawić wszystkich graczy.
Pierwszy kwadrans toczył się z lekką przewagą Broni, ale w 9 minucie radomianie nie wykorzystali dobrej okazji. W 30 min Oskar Wojtysiak dostał prostopadłe podanie od Zawadzkiego i sprytnie przelobował Jakuba KOsiorka. Chwilę później Broń wyrównała. Po rzucie wolnym, głową gola zdobył Dorian Buczek.

Druga połowa dla Broni zaczęła się kapitalnie. Trener dokonał trafnych zmian. Dobrą robotę zrobił Junior Timite i Adrian Dziubiński. Najpierw Junior Timite dostał piłkę z lewej strony, wzdłuż bramki Pilicy i zamknął akcję trafiając z bliska. Za chwilę mogło być 2:2. Świetną okazję dla Pilicy miał Adam Kazimierczak, ale w pojedynku sam na sam lepszy okazał się golkiper Broni.
W 53 minucie ponownie pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej zawodnik znalazł się w dogodnej pozycji, sprytnie dośrodkował nad bramkarzem Pilicy i stojący blisko przed bramką, Maksim Kventsar trafił głowę do siatki.
Broń się nakręcała z czasem i grała coraz lepiej. W 65 minucie fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Adrian Dziubiński i zdobył ładną bramkę. Broń miała jeszcze kolejne okazje i mogła wygrać wyżej.