sportowy24
  Dmytro Dołgopołow nowym siatkarzem Cerradu Czarnych Radom

  Dmytro Dołgopołow nowym siatkarzem Cerradu Czarnych Radom

  Zdjęcie autora materiału
  Michał Nowak

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Od lewej: Wojciech Stępień, prezes Cerradu Czarnych, Dmytro Dolgopolov, nowy rozgrywający oraz Robert Prygiel, trener radomskiego zespołu.
  1/3
  przejdź do galerii

  Od lewej: Wojciech Stępień, prezes Cerradu Czarnych, Dmytro Dolgopolov, nowy rozgrywający oraz Robert Prygiel, trener radomskiego zespołu. ©Joanna Gołąbek

  Cerrad Czarni znaleźli wreszcie zastępstwo na czas nieobecności Dejana Vincicia. Kontrakt z radomskim klubem podpisał Dmytro Dołgopołow, który w ostatnim czasie występował w estońskim Selverze Tallinn.


  Dołgopołow ostatnio grał w Estonii, a wcześniej w Finlandii czy Kazachstanie. Ma 24 lata i urodził się w Łucku. W zespole Cerradu Czarnych będzie występował z numerem 12.

  Zawodnik pojedzie z drużyną już na najbliższy sobotni mecz z Asseco Resovią Rzeszów, który odbędzie się w sobotę, 18 listopada, o godzinie 14.45 w rzeszowskiej hali Podpromie.

  Nowy rozgrywający trenował już z zespołem od dwóch tygodni. Kontrakt został podpisany na okres absencji Vincicia.

  - To ukraiński zawodnik, który został pozyskany w celu czasowego zastępstwa dla Dejana Vincicia. Sprawy formalne zostały załatwione, kontrakt podpisany. Mamy nadzieję, że pomoże nam w treningach pod nieobecność Dejana. Była to decyzja podjęta w szerszym gronie, bo wiadomo, że od początku mieliśmy problemy na tej pozycji i to przeszkadzało nam w treningach. Liczymy, że dzięki tej decyzji jakość sportowa wzrośnie. Kontrakt jest specyficzny, bo podpisany na okres absencji Vincicia - mówi Wojciech Stępień, prezes Cerradu Czarnych Radom.

  - Byliśmy w ciężkiej sytuacji, przede wszystkim treningowej, ale też meczowej. Od początku sezonu nie mieliśmy praktycznie możliwości trenowania na dwóch rozgrywających. Dima jest z nami od dwóch tygodni z nami i cieszę się z podpisania kontraktu. Braliśmy pod uwagę wiele wariantów, ale Dima jako jeden z nielicznych zdecydował się przyjechać, mogliśmy go zobaczyć na żywo, podczas treningów z zespołem, a nie tylko na wideo. Jestem przekonany, że poziom naszych zajęć i możliwość rotacji w trakcie meczów na pozycji rozgrywającego przyczyni się do większego komfortu i lepszej gry. Jesteśmy wdzięczni Dimie za to, że przystał na takie warunki - dodaje Robert Prygiel, trener radomskiego zespołu.

  - Nie miałem problemów z aklimatyzacją, bo Radom jest podobny do mojego miasta rodzinnego. Ludzie są bardzo mili i jestem bardzo zadowolony z tego jak przebiega mój pobyt tutaj. Chciałbym dać siłę kolegom z zespołu i grać jak najlepiej. Wcześniej nie miałem dobrych ofert, dopóki nie nadeszła ta z Radomia i cieszę się, że mogę tu być. Nie jest problemem też to, że dołączam do drużyny w trakcie sezonu - podkreśla Dmytro Dołgopołow, który uznaje PlusLigę za jedną z najlepszych lig na świecie.

  - Myślę, że PlusLiga jest w trójce najlepszych lig świata. Występuje tu wielu topowych zawodników, są też gracze z mojego kraju. Każda drużyna ma naprawdę dobrych siatkarzy w składzie. Nie ma znaczenia czy gra pierwszy z ostatnim zespołem ligi, tutaj minuta rozprężenia na boisku może spowodować, że przegra się mecz - dodaje Dołgopołow.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>