Dobry wynik młodych lekkoatletów Optimy Radom (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Cztery medale padło łupem radomskich biegaczy, którzy rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Zawody odbywały się w Lasku Bielańskim przy warszawskim AWF.

Medalową serię zapoczątkowali Jakub Abramczyk i Alan Tomczak. Okazali się oni bezkonkurencyjni na dystansie 2 km. Warto dodać, że Kuba wspólnie z Alanem mieli 29 sekundową przewagę nad trzecim zawodnikiem. W kolejnym biegu dziewczyny z radomskiego klubu na dystansie 2,5 km zajęły odpowiednio drugie miejsce Amelia Karolak, czwarte miejsce Julia Walczak i 12 miejsce Marcjanna Rola. Był to najsilniejszy bieg wśród kobiet. Karolak przegrała tylko z rekordzistką kraju na. Kolejny medal przypadł Piotrowi Abramczykowi na dystansie 3 km. Po zaciętej walce na finiszu uległ jedynie Mistrzowi Polski na 2000 m. Wszyscy wymienieni zawodnicy rywalizowali w zawodach o randze mistrzowskiej w ramach naszego makroregionu, który obejmuje województwa warmińsko-mazurskie i mazowieckie. Były to najważniejsze zawody w kalendarzu sportowym w tej kategorii dla biegaczy przełajowych.
Po zaciętej rywalizacji wśród kategorii młodzików wystartowali z równie dobrym skutkiem ich starsi koledzy. W ramach Mistrzostw Mazowsza w biegach przełajowych w kategorii junior Mateusz Gos wygrał rywalizację na 3 km, Denis Oraczko był trzeci, a Dorota Fałdrowicz była druga na samym dystansie.
W kolejnych biegach Maksymilian Sadura uplasował się na 3 miejscu w biegu na dystansie 2 km.
W kategorii junior młodszy bezapelacyjni okazali się: Wiktor Janduła i Adam Bajorski wygrywając bieg na dystansie 3 km. Dla wszystkich w kategoriach junior młodszy, junior i senior, był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w biegach przełajowych, które odbędą się już w ten weekend w Tomaszowie Lubelskim.