Dramatyczna kontuzja piłkarza Broni Radom. Maks Jończyk nie zagra do końca sezonu

Sylwester Szymczak
Maksymilian Jończyk doznał kontuzji tuż przed przerwą niedzielnego meczu
Maksymilian Jończyk doznał kontuzji tuż przed przerwą niedzielnego meczu Fot. Sylwester Szymczak
Maksymilian Jończyk, 20 letni piłkarz trzecioligowej Broni Radom zerwał więzadła w kolanie. To oznacza kosztowną operację i rozbrat z futbolem na około 8-10 miesięcy.

Jończyk doznał kontuzji w 44 minucie niedzielnego meczu Broni z GKS Wikielec (2:1). Dograł do końca pierwszej połowy i początkowo nie przypuszczano, że uraz będzie tak poważny. Niestety poniedziałkowe badania i prześwietlenie potwierdziły najgorszy scenariusz. Zawodnik zerwał więzadła przednie w kolanie. Czeka go bardzo kosztowna operacja, potem długa rehabilitacja. Przerwa w grze może potrwać nawet 10 miesięcy.
Ogromna szkoda, bo Maks Jończyk jest dobrze zapowiadającym się młodzieżowcem. Rozegrał 18 spotkań, zdobył jedną bramkę. Niestety w tym sezonie nie poprawi się już tych liczb.
Jeszcze dziś ma ruszyć specjalna zrzutka na pomoc zawodnikowi. Na operację i szybki powrót do zdrowia będzie potrzebne około 20 tysięcy złotych.