Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Droga w Strykowicach Górnych pod Zwoleniem już gotowa. Oficjalnie przecięto wstęgę. Zobacz zdjęcia

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Uroczyście przecięto wstęgę z okazji ukończenia budowy drogi w Strykowicach Górnych
Uroczyście przecięto wstęgę z okazji ukończenia budowy drogi w Strykowicach Górnych Urząd Miejski w Zwoleniu
W Strykowicach Górnych odbyło się oficjalne oddanie do użytku mieszkańców nowo przebudowanej drogi. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 502 tysiące złotych, z czego prawie połowę pokryło dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz małej retencji. W otwarciu drogi uczestniczył wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Droga w Strykowicach Górnych pod Zwoleniem już gotowa. Oficjalnie przecięto wstęgę

Zakres prac objął półkilometrowy odcinek drogi i zawierał roboty rozbiórkowe, prace ziemne, położenie podbudowy i nowej nawierzchni jezdni, a także wykonanie odwodnienia, poboczy oraz wyregulowanie zjazdów do posesji. Te działania znacząco zwiększyły jej funkcjonalność dla mieszkańców i rolników. Dzięki zaangażowaniu władz lokalnych i wsparciu województwa, mieszkańcy Strykowic Górnych mogą teraz korzystać z drogi, która spełnia wszelkie standardy nowoczesnej infrastruktury drogowej.

Przebudowa drogi była długo oczekiwaną potrzebą, zgłaszaną przez mieszkańców. – Przebudowa była pilnie potrzebna, co wielokrotnie podkreślali nasi mieszkańcy. Zniszczona i niekomfortowa droga, dziś jest nowoczesna i bezpieczna. Przebudowany odcinek jezdni znacząco podnosi standardy komfortu podróżowania, co ma ogromne znaczenie zarówno dla mieszkańców Strykowic Górnych, jak i dla rolników, którzy na co dzień z niej korzystają – podkreślał Arkadiusz Sulima.

Burmistrz Arkadiusz Sulima podziękował wicemarszałkowi za wsparcie finansowe nie tylko dla tej inwestycji, a także wielu innych projektów realizowanych na terenie gminy.

- Chciałbym serdecznie podziękować wicemarszałkowi województwa mazowieckiego Rafałowi Rajkowskiemu, za wsparcie, które otrzymaliśmy w ramach programu przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz małej retencji. Bez niego realizacja tak ważnej dla mieszkańców inwestycji nie byłaby możliwa. Dziękuję też za wspieranie naszych innych działań, dzięki którym Ziemia Zwoleńska może sukcesywnie się rozwijać i pięknieć – mówił włodarz miasta.

Obecny podczas wydarzenia wicemarszałek Rafał Rajkowski nie krył słów uznania dla inwestycji. - Ta inwestycja jest doskonałym przykładem, że programy dofinansowań są skrojone na miarę potrzeb samorządów i przynoszą lokalnym społecznościom wymierne korzyści. Gratuluję burmistrzowi skutecznego wykorzystania środków z budżetu województwa. Ta inwestycja nie tylko poprawia bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale także przyczynia się do rozwoju gospodarczego regionu, umożliwiając lepszy dostęp do gruntów rolnych i usprawniając komunikację w gminie – powiedział wicemarszałek.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie