Druga porażka Rosy Radom! Arka Gdynia zdecydowanie za mocna

SzS
Fragment meczu Rosa - Arka
Fragment meczu Rosa - Arka Joanna Gołąbek
Nie było niespodzianki w sobotni wieczór w hali MOSiR w Radomiu. Rosa Radom przegrała wyraźnie z Arka Gdynia. Punktów trzeba szukać w kolejnych weekendach i z przeciwnikami dużo łatwiejszymi.

ROSA RADOM - ARKA GDYNIA 77:94 (11:31, 26:23, 19:17, 21:23)
Rosa: Neal 27 (3), Lndbom 16 (3),Perea 11, Mielczarek 9 (1), Piechowicz 7 (1), Wall 2, Szymański 2, Szczypiński 2.
Arka: Upshaw 16, Florence 15 (3), Bostić 12 (1), Garbacz 9 (2), Ponitka 8 (1), Witliński 7 (1), Wyka 7 (1), Dulkys 5 (1), Szubarga 4, Kamiński 0.

Bardzo źle, szczególnie w obronie, zaczęła ten mecz radomska drużyna. Nasi zawodnicy pozwalali na zbyt wiele przeciwnikowi, gdynianie szybko wypracowali sobie przewagę 12:5, a potem zanotowali serię 13:0. Pierwszą kwartę Rosa kończyła ze stratą 20 punktów i zapowiadało się sromotną porażką!
Goście mogli nieco zwolnić tempo, oddali inicjatywę przeciwnikowi, dzięki czemu ta strata Rosy już tak nie rosła. Przed przerwą udało się nieznacznie zmniejszyć stratę do przyjezdnych.
W drugiej połowie na chwilę radomska drużyna doprowadziła do 11-punktowej straty. To był jednak chwilowy zryw naszej drużyny. Arka cały czas kontrolowała to co działo się na parkiecie i nie pozwoliła uwierzyć Rosie w to, że może odmienić losy meczu.
To już druga ligowa porażka Rosy w nowym sezonie. Radomska ekipa punktów musi szukać ze słabszymi przeciwnikami. Cieszy na pewno niezła postawa Cullena Neala, który zdobył 27 punktów w tym meczu.
W trzeciej kolejce drużyna zagra na wyjeździe z King Szczecin.