Druga wygrana siatkarzy Jadaru Radom (zdjęcia)

/sid/
Siatkarze Jadaru Radom (w ataku Jakub Radomski) pokonali w meczu sparingowym 4:0 Avię Świdnik fot. Szymon Wykrota
Drużyna siatkarzy Jadaru Radom wygrała drugie spotkanie sparingowe. Tym razem podopieczni Dominika Kwapisiewicza pokonali 4:0 Avię Świdnik.

Avia, ligowy rywal radomskiej drużyny miał być bardziej wymagającym przeciwnikiem, niż STS Skarżysko-Kamienna, z którym radomianie wygrali przed kilkoma dniami. Początek pierwszej partii zapowiadał, że faktycznie może być to znacznie ciekawszy mecz. Ekipa ze Świdnika rozpoczęła od prowadzenia i przez długi czas toczyła wyrównaną grę. Tak było do stanu 19:20, gdy radomianie po ataku Jakuba Buckiego zdobyli trzy punkty i rozstrzygnęli seta na swoją korzyść.

W kolejnych setach przewaga radomian była wyraźna, chociaż każdą partię Jadar rozegrał w innym ustawieniu. Dobrze spisywali się obaj atakujący Bucki i Paweł Mikołajczak. Z dobrej strony pokazali się środkowi, punktując nie tylko w bloku, ale także w ataku "z krótkiej". Dwa sety rozegrał Marcin Kocik.

- To nie jest jeszcze nasza optymalna gra - przyznał po meczu trener Kwapisiewicz. - Mam nadzieję, że za 2-3 tygodnie szczyt formy dopiero nadejdzie. Liczyłem, że spotkanie będzie bardziej zacięte. Dlaczego tak się nie stało, to pytanie do trenera gości. Zagraliśmy tak, jak mieliśmy zagrać. Poprawnie funkcjonowały blok i obrona.

Kolejnym sprawdzianem dla radomskich siatkarzy będzie rozpoczynający się w piątek towarzyski turniej o puchar prezesa Jadaru. Radomianie zmierzą się w nim z Jokerem Piła, Treflem Gdańsk i czeską Duklą Liberec.

Jadar Radom - Avia Świdnik 4:0 (25:22, 25:19, 25:17, 25:22).

Jadar: Kruk, Bucki, Radomski, Wołosz, Terlecki, Gaca - Stańczak (libero) oraz Kocik, Szumielewicz, Mikołajczak, Kałasz, Górski.