Drugie zwycięstwo AZS Politechnika

Włodzimierz Łyżwa
W meczu 6. kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska przegrał z AZS Politechnika Radom 24:30. Ł. Wójcik
Drugie zwycięstwo AZS Politechnika na wyjeździe. Grzegorz Mroczek zdobył aż jedenaście bramek.

AZS AWF Biała Podlaska - AZS Politechnika Radom 24:30 (12:14).
AZS AWF: Michalczuk - Olik 6, Kożuchowski 4, Kamys 3 (1), Dębowczyk 2, Fryc 2, Deszczyński 2, Słonicki 2, Prokopiuk 1, Morąg 1, Żbik 1 (1), Makarczuk 0, Dąbrowski 0.

Karne: 3/2 (rzut Kożuchowskiego odbił Kuczyński). Kary: 8 minut (Żbik, Kożuchowski, Morąg i Słonicki po 2).
AZS Politechnika: Drabik, Kuczyński - Mroczek 11, Kalita 7, Cupruś 4, Sieczkowski 3 (1), Świeca 2, Popławski 2, P. Sieczka 1, J. Sieczka 0, Przykuta 0.
Karne: 1/1. Kary: 12 minut (P. Sieczka 4, Cupryś, Sieczkowski, Kalita, Popławski po 2).

W akademickich derbach lepsi okazali się radomianie i oni zasłużenie zdobyli dwa punkty. Było to drugie wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych trenera Romana Trzmiela.

PAWEŁ ZAGRAŁ

Po kłopotach zdrowotnych (rwa kulszowa) do Białej Podlaskiej pojechał rozgrywający Paweł Sieczka. Spotkanie rozpoczęło się od gola Łukasza Popławskiego. Na 2:0 podwyższył Grzegorz Mroczek, Ale gospodarze w 6 min. wyszli na prowadzenie 3:2. Gra była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi. Udało się to radomianom i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą po golu Mroczka na 14:12.

TRZYNAŚCIE MINUT

W 43 min. podczas jednego ze starć kontuzji kolana doznał Jarosław Sieczka, który już nie pojawił się do końca pojedynku na parkiecie. Decydujący moment spotkania miał miejsce między 45 a 58 minutą, kiedy Politechnika ze stanu 22:21 uciekła AZS AWF na 28:22.

Bramkarza gospodarzy kolejno pokonywali - Michał Kalita, Mroczek i Damian Cupryś (po dwa razy) i Maciej Sieczkowski. Przy stanie 29:24 nasz bramkarz Paweł Kuczyński, który tylko raz pojawił się na parkiecie, obronił rzut karny wykonywany przez Emila Kożuchowskiego. Wynik meczu ustalił skrzydłowy Sieczkowski.

W innych meczach: ChKS Łódź - Gwardia Opole 29:27, KS SPR Końskie - MTS Chrzanów 37:33, Olimpia Piekary Śląskie - ASPR Zawadzkie 35:25, Żagiew Dzierżoniów - Powen Zabrze 25:29, Unia Tarnów - Wisła Sandomierz 33:24.
1. Powen 6 11 164:137
2. Olimpia 6 10 190:150
3. Końskie 6 8 180:165
4. Zawadzkie 6 8 176:165
5. Gwardia 6 7 167:158
6. AZS 6 7 159:147
7. Łódź 6 6 169:181
8. Chrzanów 6 5 157:176