Drugie zwycięstwo koszykarzy Rosy. Nasi nadal liderem! (video, zdjęcia)

/SzS/
Trener Piotr Ignatowicz miał sporo powodów do radości po sobotnim meczu
Trener Piotr Ignatowicz miał sporo powodów do radości po sobotnim meczu S. Szymczak
Pierwszoligowi koszykarze Rosy Radom pokonali Astorię Bydgoszcz

Rosa Radom - Astoria Bydgoszcz 80:71 (24:15, 19:20, 14:12, 21:24)

Rosa: Wróbel 11, Nikiel 10, Donigiewicz 13 (1), Wiekiera 6, Przybylski 2 oraz Zalewski 16 (4), Sosnowik 13, Podkowiński 7, Maj 2, Łukomski 0

Astoria: Gliszczyński 17 (3), Bierwagen 15, Szyttenholm 6, Paul 6, Szopiński 1 oraz Laydych 19 (3), Plebanek 3, Robak 2, Trela 2, Czyżnielewski 0, Baliński 0

Bardzo dobre spotkanie obejrzeli w sobotni wieczór fani koszykówki. Zespół z Bydgoszczy bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę radomskim koszykarzom. Przed przerwą kapitalne spotkanie rozegrał Jakub Zalewski. To dzięki jego "trójkom" radomianie wyszli na prowadzenie 24:12 pod koniec pierwszej kwarty.

Po przerwie goście zagrali bardzo dobrze w defensywie i odrobili stratę wychodząc w 24 minucie na prowadzenie 46:43. Na szczęście gracze Rosy szybko odzyskali dawny rytm gry i z każdą minutą zaczęli wypracowywać sobie coraz większą przewagę.

W spotkaniu nie zagrał Piotr Kardaś, który na sobotnim treningu lekko podkręcił nogę w kostce.
Po tym zwycięstwie Rosa Radom nadal przewodzi w pierwszej lidze. Następne spotkanie podopieczni trenera Piotra Ignatowicza grają w środę ze Startem w Lublinie.

Więcej o meczu w poniedziałkowym "Echu Sportowym"