Druhowie z Kozienic i Zwolenia zdobyli mistrzostwo Polski

Piotr KUTKOWSKI
"Złota drużyna” mazowieckich strażaków w towarzystwie finalistek konkursu Miss Polonia. nadesłane przez strażaków
Reprezentacja województwa mazowieckiego obroniła tytuł drużynowego Mistrza Polski w sporcie pożarniczym. W jej składzie znalazło się trzech strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach i dwóch ze Zwolenia.
We wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej reprezentanci Mazowsza zajęli pierwsze miejsce.
nadesłane przez strażaków

(fot. nadesłane przez strażaków)

Mistrzostwa odbywały się w dniach 4-6 lipca 2012 roku na obiektach Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Wzięło w nich udział 27 drużyny, w tym ekipy z Czech, Białorusi, Kazachstanu, Litwy, Rosji, Ukrainy - łącznie 270 zawodników. Województwo mazowieckie reprezentował 10-osobowy zespół w składzie którego znaleźli się Paweł Kowalski, Rafał Zielony i Artur Wydra z Kozienic oraz Dawid Kacperski i Jacek Skóra ze Zwolenia.

Trenerem drużyny byli Zbigniew Szczygieł, a kierownikiem Daniel Jastrzębski - obaj z Kozienic.

Mistrzostwa rozgrywane były w następujących konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód - 100 metrów, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, sztafeta pożarnicza 4x100 metrów z przeszkodami, pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Reprezentacja Mazowsza wygrała drużynowo w dwóch kategoriach i zajęła pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji, broniąc tym samym tytułu mistrza Polski.

- Na ten wynik złożyły się bardzo dobre rezultaty osiągane przez naszych zawodników - komentował Waldemar Krakowiak, rzecznik kozienickich strażaków. Ceremonia zakończenia Mistrzostw była połączona z wręczeniem zawodnikom i drużynom pucharów, dyplomów i nagród. We wtorek zawodnicy i trenerzy odbierali gratulacje od Mazowieckiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.