Duży, międzynarodowy sukces radomskiego zapaśnika, Arkadiusza Kułynycza

Sylwester Szymczak
Arkadiusz Kułynycz i trener Włodzimierz Zawadzki
Arkadiusz Kułynycz i trener Włodzimierz Zawadzki archiwum klubu
W Warszawie odbył się 66 Międzynarodowy Memoriał Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym. Polacy wywalczyli dwa medale, a z brązowego krążka cieszył się Arkadiusz Kułynycz, zapaśnik Olimpijczyka Radom.

Arek Kułynycz został Brązowym Medalistą Mędzynarodowego Memoriału Władysława Pytlasińskiego w kategorii wagowej do 87kg w stylu klasycznym !!!
Arek stoczył 5 walk z czego wygrał cztery !
Mukubu Exauce (NORWAY) -Kułynycz Arkadiusz 9/3 - przegrana
Kułynycz Arkadiusz -Narlidis Ioannis Yiannis (CANADA) 11/2 - wygrana
Kułynycz Arkadiusz - Alieksieiev Mykyta (UKRAINE) - 6/3 -wygana
Kułynycz Arkadiusz - Filchakov Yaroslav (UKRAINE) -1/1 - wygrana
WALKA O BRĄZOWY MEDAL
Kułynycz Arkadiusz (POLAND) Szymonowicz Szymon (POLAND) -1/1 -wygrana !
Zdobyty Medal przybliżył Arka do występu na Mistrzostwach Świata! Brązowy medal wywalczył też Patryk Luto. Warto zaznaczyć, że w wadze 77 kg walczył inny zawodnik radomskiego klubu, Patryk Bednarz, ale zajął 12 miejsce.