Duży sukces AT Masters Radom w finale Talentiady (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Duży sukces klubu AT Masters Radom
Duży sukces klubu AT Masters Radom archiwum klubu
W Poznaniu rozegrany został finał KINDER Joy of moving Tenisowa Talentiada. W zawodach udział wzięło 16 najlepszych drużyn do lat 10 wyłonionych w drodze turniejów eliminacyjnych i dwóch półfinałów z których jeden tydzień temu odbył się w Radomiu.

Wśród najlepszych znalazły się również dwie drużyny Akademii Tenisowej Masters, które znakomicie prezentowały się podczas dwudniowych zmagań. Rywalizowano w czterech konkurencjach: sprawnościowych, drużynowych, paratenisowych i tenisowych. Tylko na początku rywalizacji stres dał znać o sobie i zdarzyło się sporo szkolnych błędów w konkurencjach sprawnościowych, ale później było już tylko lepiej. Pierwsza drużyna dotarła do finału gier drużynowych, oraz do półfinałów gier paratenisowych i tenisowych.
Najsłabiej poszło w pierwszej konkurencji sprawnościowej w której uplasowała się na ósmej pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej uplasowała się na znakomitej trzeciej pozycji. To świetny wynik, a mógł być jeszcze lepszy bowiem w drużynie zabrakło kontuzjowanego Daniela Kwietnia. Również druga drużyna, która pojechała do Poznania po naukę wypadła bardzo dobrze, dużo powyżej oczekiwań zajmując ostatecznie jedenaste miejsce. Sukces obu drużyn tym większy, że wystartowało w nich trzech ośmiolatków i trzech dziewięciolatków. Przygotowaniem do zawodów paratenisowych i tenisowych zajmowali się Katarzyna Chmielewska i Jarosław Błaszczyk a sprawnościowych i drużynowych Sebastian Suwała.

Drużyny wystąpiły w następujących skladach:

AT Masters I, Filip Bulski, Szymon Trzos, Natasza Szczęsna, Wanessa Słyk, Franek Pajączkowski, Natalia Polit.

AT Masters II.

Mateusz Ćwiek, Antoni Witkowski, Hanna Górniak, Kasia Opiela, Aleksander Każmierczak, Lena Jastrzębska.

Kolejność drużyn

1 Calisia Tenis Pro I- KKS Włóknarz 1925 Kalisz

2 KT Break Warszawa

3 AT Masters I Radom

4 Bydgoska Akademia Tenisowa

5 AZS Poznań I

6 KSS Tenis Pro Dobczyce

7 Calisia Tenis Pro II- KKS Włóknarz 1925 Kalisz

8 TKS Kros Tarnowo Podgórne

9 AZS Poznań II

10 WTS Deski Warszawa

11 AT Masters II Radom

12 MKT Stalowa Wola

13 AZS Łódź

14 STK Sopot

15 Sokół- Asy Białystok

16 Kortowo Tennis Club Poznań

Złota Piłka dla Lewego?

Wideo

Dodaj ogłoszenie