Duży sukces wychowanków Radomskiej Szkoły Tańca Rockstep

/wit/
Mini formacja Rockstep Crew Senior w Tarnowie Podgórnym  wywalczyła drugie miejsce a tym samym zaszczytny tytuł Wicemistrzów Polski na 2013 rok.
Mini formacja Rockstep Crew Senior w Tarnowie Podgórnym wywalczyła drugie miejsce a tym samym zaszczytny tytuł Wicemistrzów Polski na 2013 rok. Szkoła Rockstep
W miniony weekend w Tarnowie Podgórnym odbyły się Krajowe Mistrzostwa Polski IDO w tańcu Hip Hop. Dobre noty zdobyli tancerze z Radomskiej Szkoły Rockstep, podopieczni Moniki i Tomasza Giermudów.
Udany debiut miała Formacja Rockstep Crew Kids, zdobywca piątego miejsca i nominacji do Mistrzostw Europy i Świata, w kategorii dziecięcej  do 11 la
Udany debiut miała Formacja Rockstep Crew Kids, zdobywca piątego miejsca i nominacji do Mistrzostw Europy i Świata, w kategorii dziecięcej do 11 lat. szkoła Rockstep

(fot. szkoła Rockstep)

W Krajowych Mistrzostwach Polski wzięło udział 1500 tancerzy z całej Polski.

- Te mistrzostwa były również eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata - podkreśla Tomasz Giermuda, właściciel Szkoły Tańca Rockstep w Radomiu.

Mini formacja Rockstep Crew Senior w Tarnowie Podgórnym wywalczyła drugie miejsce a tym samym zaszczytny tytuł Wicemistrzów Polski na 2013 rok. W ten sposób grupa zakwalifikowała się do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy i Świata, reprezentując kategorię seniorską powyżej 16 roku życia.

Kolejny sukces wywalczyła Mini Formacja Rockstep Crew Junior - Red. Grupa uplasowała się na trzecim miejscu i zgarnęła tytuł drugiego Wicemistrza Polski na 2013.

To także kadra na Mistrzostwa Europy i Świata w kategorii juniorskiej. Dumą radomskich szkoleniowców okazał się solista Jakub Błędowski. Tancerz wywalczył piąte miejsce w finale i również zakwalifikował się do kadry narodowej światowych mistrzostw w kategorii seniorskiej powyżej 16 lat.

Świetnie zaprezentowali się także najmłodsi. Formacja Rockstep Crew Kids wywalczyła piąte miejsce finałowe zdobywając nominację do Mistrzostw Europy i Świata, w kategorii dziecięcej do 11 lat.

- To dla nas wielka radość i ogromny sukces dla grupy, dla której występ na krajowych mistrzostwach był debiutem - cieszy się Tomasz Giermuda. Mini Formacja Rockstep Crew Junior - Black też zrobiła dobre wrażenie - wywalczyła szóste finałowe miejsce.