Dwa medale radomskich płotkarzy w mistrzostwach Polski juniorów

/sid/
Z trzema medalami mistrzostw Polski juniorów powrócili z Torunia radomscy lekkoatleci. Do brązowego medalu wywalczonego w piątek przez Dominika Witczaka z ZTE Radom, w pchnięciu kulą, dwa krążki dołożyli płotkarze, na których liczyli szkoleniowcy. Martyna Mąkosa z ZTE wywalczyła "srebro", a Kacper Kornelli ze Starówki Radom "brąz".

Martyna Mąkosa wywalczyła z czasem 14,26 sekundy, nowym rekordem życiowym srebrny medal na dystansie 100 metrów przez płotki. Podopieczna Piotra Gosa przegrała na finiszu z Malwiną Gawryszczak ze Startu Łódź o 0,06 sekundy. Aż trzech radomian wystartowało w biegu na dystansie 110 metrów przez płotki. Na najniższym stopniu podium stanął Kacper Kornelli, jedyny reprezentant Starówki Radom. Podopieczny Henryka Witkowskiego uzyskał czas 14,02 sekundy. To rekord życiowy, jednak wynik o 0,02 sekundy słabszy niż minimum wymagane na mistrzostwa Europy juniorów.

W finale B biegu na 110 m przez płotki pobiegli Jakub Smoliński i Rafał Wiśniewski. Wiśniewski krótko przed mistrzostwami przeszedł do ZTE z Kusego Warszawa. To były halowy mistrz Polski juniorów, który zakończył leczenie kontuzji i był to jego pierwszy start po dłuższej przerwie. Ukończył mistrzostwa na 11. miejscu. Smoliński w sobotę startował w finale biegu na 400 metrów przez płotki. Na ósmy płotku, biegnąc na czwartej pozycji przewrócił się i nie ukończył biegu. Poturbował się na tyle mocno, że ból przeszkadzał mu w rywalizacji na krótszym dystansie, chociaż do awansu do finału A, podopiecznemu Ireneusz Zgrzebnickiego nie zabrakło wiele, bo 0,03 sekundy. Ostatecznie Smoliński zajął 14. miejsce. W finale B płotkarek dobrze pobiegła Izabela Woźniak, wygrywając rywalizację drugiej "ósemki" z czasem 14,98 sek. i zajmując ostatecznie 9. miejsce.

- Jesteśmy zadowoleni ze startu w mistrzostwach przyznał Marcin Waśniewski, trener Witczaka. - Są rekordy życiowe, jest nominacja na mistrzostwa Europy.