Dwa złote medale zapaśników Olimpijczyka Radom na mistrzostwach Polski kadetów

Michał Nowak
Błażej Starzyński zdobył złoty medal mistrzostw Polski kadetów w kategorii wagowej do 63 kilogramów. Szymon Wykrota
Zawodnicy Olimpijczyka Radom mają za sobą udany występ na mistrzostwach Polski kadetów. Zdobyli pięć medali, w tym dwa złote.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Dominik Dudziński w kategorii do 50 kilogramów oraz Błażej Starzyński w kategorii do 63 kilogramów.

Swoją walkę w finale kategorii do 54 kilogramów przegrał Patryk Dudziński i ostatecznie został sklasyfikowany na drugiej pozycji.

Brązowe krążki wywalczyli natomiast Adziev Khalid (do 69 kilogramów) oraz Marcel Elias (do 100 kilogramów).

- Wraz z trenerami Włodzimierzem Zawadzkim i Łukaszem Zawadzkim jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku - komentuje Zdzisław Kolanek, trener zapaśników Olimpijczyka, którzy po raz pierwszy w historii tej imprezy wygrali klasyfikację klubową. wyprzedzili drugi AKS Piotrków Trybunalski.

Dopiero na siódmym miejscu w kategorii do 42 kilogramów sklasyfikowany został Mateusz Redestowicz, który był jednym z faworytów. Radomianie zajmowali też miejsca poza podium. Na piątych lokatach zawody ukończyli Maciej Parszewski, Piotr Chudzik. Siódmy był wspomniany Redestowicz oraz Karol Chudzik.