Dwa zwycięstwa siatkarzy Cerradu Czarnych w Rypinie

/MN/
Podopieczni trenera Raula Lozano cieszyli się w Rypinie z dwóch zwycięstw.
Podopieczni trenera Raula Lozano cieszyli się w Rypinie z dwóch zwycięstw. Łukasz Wójcik
Drużyna Cerradu Czarnych Radom wygrała dwa spotkania w trakcie towarzyskiego turnieju, który odbył się w Rypinie. "Wojskowi" pokonali swoich ligowych rywali.

W turnieju wzięły udział cztery zespoły z PlusLigi. Obok Cerradu Czarnych Radom były to to Łuczniczka Bydgoszcz, Effector Kielce oraz Indykpol AZS Olsztyn. Radomianie zmierzyli się jednak tylko z dwoma pierwszymi ekipami.

W piątkowy wieczór rywalizowali z ekipą Łuczniczki i nie dali rywalom większych szans. Spotkanie trwało zaledwie trzy sety. Dwie pierwsze partie były wyrównane i kończyły się wynikami 25:23. W trzeciej ekipa z Radomia właściwie od samego początku kontrolowała przebieg gry prowadząc kilkoma punktami. Ostatecznie wygrali do 21, a cały mecz 3:0.

Cerrad Czarni Radom - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)
Cerrad Czarni: Szczurek, Pliński, Żaliński, Bołądź, Grzechnik, Grobelny, Kowalski (libero) oraz La Cavera, Ostrowski, Zwiech, Zbierski

Drugiego dnia turnieju podopieczni trenera Raula Lozano grali z Effectorem Kielce. W porównaniu do pojedynku z Łuczniczką, trener Raul Lozano wprowadził dwie zmiany w wyjściowym składzie. Od początku zagrał Zack La Cavera, który zastąpił Bartłomieja Bołądzia oraz Michał Ostrowski, który zagrał za Daniela Plińskiego. W pierwszej partii "wojskowi" nie dali rywalom dojść do głosu. Prowadzili wysoko od samego początku, w pewnym momencie nawet 20:13 i ostatecznie wygrali 25:20. W drugiej odsłonie lepsi okazali się rywale i doprowadzili do remisu. Trzeciego seta radomianie wygrali do 20. Czwarta partia była bardzo zacięta. Zakończyła się dopiero na przewagi, wynikiem 29:27. Cerrad Czarni wygrali ostatecznie 3:1.

Cerrad Czarni Radom - Effector Kielce 3:1 (25:20, 21:25, 25:20, 29:27)
Cerrad Czarni: Szczurek, Ostrowski, Żalinski, La Cavera, Grzechnik, Grobelny, Kowalski (libero)