Dwie wygrane RCS Cerrad Czarni Radom w Młodej Lidze (zdjęcia)

/W.Ł./
Atakuje Igor Grobelny.
Atakuje Igor Grobelny. Tadeusz Klocek
Dwa razy po 3:1 wygrali siatkarze RCS Cerrad Czarnych Radom w Młodej Lidze. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego pokonali Lotos Trefl Gdańsk i Jastrzębski Węgiel.

Drużyna RCS Cerrad Czarni Radom w miniony weekend rozegrała dwa mecze. W sobotę radomianie pokonali 3:1 Lotos Trefl Gdańsk, zaś w niedzielę 3:1 Jastrzębski Węgiel.
RCS Cerrad_Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 27:29, 25:15, 25:20).
RCS Cerrad Czarni: Firlej 3, Hamiga 19, Machowicz 7, Grobelny 22, Czarnecki 7, Jarzyna 7, Filipowicz (libero) oraz Gęborys 4, Zdrojewski 2, Kaźmierczak 2.

RCS Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:15, 18:25, 25:23, 25:18).
RCS Cerrad Czarni: Firlej 4, Grobelny 9, Machowicz 7, Hamiga 13, Czarnecki 11, Jarzyna 0, Filipowicz (libero) oraz Kaźmierczak 2, Kędzierski 0, Gęborys 9, Surmacz 3, Strzelecki (libero).

Radomianie do meczu z Lotosem Trefl podchodzili ze sporym respektem, bo faworytem byli gdańszczanie. Goście chyba nie spodziewali się, że nasi siatkarze postawią im tak trudne warunki.Od pierwszych akcji po stronie radomian sygnał do ataku dali Igor Grobelny oraz Łukasz Hamiga, którzy oprócz skutecznych ataków raz po raz nękali swoich rywali mocnymi zagrywkami. Premierowy set pewnie wygrali gospodarze 25:21. W drugiej partii goście cały czas trzymali przewagę. Ta jednak nie wystarczyła by spokojnie dograć tego seta do końca. Kilka niewymuszonych błędów w obronie oraz przyjęciu zagrywki sprawiło, że w decydującej fazie partii był remis (24:24). W walce na przewagi górą okazali się goście, którzy najpierw obronili piłkę setową, następnie zdobyli setbola, a autowy atak Grobelnego przypieczętował ich zwycięstwo w tej partii (27:29). W trzeciej partii radomianie “zdemolowali" swoich rywali 25:15, a w czwartej partii wygrali 25:20, a w całym meczu 3:1. Najskuteczniejszymi siatkarzami RCS Cerrad Czarnych byli Igor Grobelny (22 punkty) oraz Łukasz Hamiga (19 punktów), który został wybrany MVP spotkania.
W drugim meczu z Jastrzębskim Węglem radomianie po wygraniu gładko pierwszego seta do 15. W drugiej partii oddali pole gry rywalom i nieoczekiwanie przegrali seta. Drugi i trzeci padł już łupem podopiecznych trenera Andrzeja Sitkowskiego.

W 13 ostatniej kolejce pierwszej rundy Czarni zagrają z ZAKSĄ w Kędzierzynie-Koźlu (13 grudnia).