Dwukrotne podium Pauliny Nogaj w Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

Michał Nowak
Paulina Nogaj podczas pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu wywalczyła dwa medale. Tadeusz Klocek / archiwum
Paulina Nogaj może zaliczyć do udanych występ pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W zawodach przeprowadzanych na 25-metrowym basenie zawodniczka Wodnika Radom dwukrotnie stanęła na podium.

Młoda zawodniczka z Radomia od jesieni studiuje na Uniwersytecie w Akron w Stanach Zjednoczonych. Wciąż reprezentuje jednak barwy Wodnika.

19-letnia Nogaj bardzo dobrze zaprezentowała się w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym, gdzie z czasem 2:13.12 wywalczyła wicemistrzostwo Polski seniorów. Zwyciężyła 25-letnia Alicja Tchórz z MKS Juvenii Wrocław (2:10.58), a podium uzupełniła zaledwie 14-letnia Aleksandra Knop z UKS 190 Łódź (2:13.18).

Radomianka zdobyła także brąz na tym samym dystansie, ale w stylu motylkowym. Do mety dopłynęła w czasie 2:14.51. Zwyciężyła 24-letnia Klaudia Naziębło z MKS Juvenii Wrocław (2:07.25) przed 15-letnią Zuzanną Trambowicz z MKS SP-63 Bydgoszcz (2:14.20).

Wspomniane wyniki zapewniły radomiance jednocześnie zwycięstwa i złote medale w kategorii młodzieżowców (19-23 lata). W wyścigu 200 m stylem zmiennym młodzieżowców na piątym miejscu sklasyfikowana została Adrianna Mendyk (2:23.80), kolejna z zawodniczek Wodnika.

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?