E. Leclerc Moya Radomka zaczął walkę o medale. Pierwszy mecz wygrał 3:0 ŁKS. Rewanż w niedzielę w Radomiu (Zobacz zdjęcia)

Włodzimierz Łyżwa
Siatkarki E. Leclerc Moya Radomki Radom w poniedziałek rozpoczynają walkę o medale mistrzostw Polski. pls.pl
Siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom na koniec fazy zasadniczej zajęły szóste miejsce i w fazie play-off zmierzą się z ŁKS Commerceon Łódź. W pierwszym meczu rozegranym w poniedziałek w Łodzi wygrał 3:0 ŁKS.

ZOBACZ RELACJĘ NA ŻYWO TUTAJ

ŁKS Commercecon Łódź - E. Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)
E. Leclerc Moya Radomka: Szczepańska 1 rozgrywająca, Zaroślińska-Król 11 atakująca, Murek 9, Lazić 1 (przyjmujące), Aelbrecht 9, Moskwa 6 (środkowe bloku), Adamek (libero) oraz Wójcik 2, Biała 0 (przyjmujące), Kobus 0 (środkowa bloku).
ŁKS Commercecon: Ratkze 0, Grajber 9, Witkowska 3, Diouf 18, Alagierska 10, Jones-Perry 11, Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska 0, Pacak 4.
MVP meczu: Valentina Diouf (ŁKS Commercecon Łódź)

Radomska drużyna w Łodzi zagrała bez trzech podstawowych siatkarek, rozgrywającej Katarzyny Skorupy (kontuzja ręki), środkowej bloku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej (kontuzja kolana) i libero Agaty Witkowskiej (kontuzja żeber).
E. Leclerc Moya Radomka w Łodzi zagrała bez drugiej rozgrywającej i atakującej. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza do Łodzi pojechały w zaledwie 10-oosobowym składzie.
1 set
Pod całkowite dyktando łodzianek i wyraźne wygrana partia do 17. W tym secie trener radomianek Błażej Krzyształowicz biorąc czasy i dokonując zmian próbował odwrócić losy tego seta. ŁKS był wyraźnie lepszy. Radomkę zdemolowała Valentina Diouf, atakująca ŁKS zdobyła dziewięć punktów.
2 set
Radomka podobnie jak pierwszego seta rozpoczęła takim samym składem. Przy stanie po 15, łodzianki odskoczyły na trzy punkty 18:15 i o czas poprosił radomski szkoleniowiec. Całego seta wygrał ŁKS do 18.
3 set
Trzeciego radomianki zaczęły z jedną zmianą. Na przyjęciu za Lazić zagrała Wójcik. Od początku seta cały czas kilkupunktowa przewaga ŁKS. Cały set wygrany do 16.

Gra się do dwóch wygranych
Rewanż w Radomiu, w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 17.30 w hali sportowej przy ulicy Narutowicza 9. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się w Łodzi w połowie kwietnia. Na tym etapie rozgrywek gra się do dwóch wygranych.
Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza do Łodzi pojechały w zaledwie 10-oosobowym składzie.

W rundzie zasadniczej, w meczu rozegranym w Radomiu, E. Leclerc Moya Radomka wygrał 3:0 (MVP Katarzyna Zaroślińska-Król), w Łodzi wygrał ŁKS Commercecon 3:1 (MVP Roberta Ratzke).