E. Leclerc Moya Radomka zagra o brązowy medal

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
E. Leclerc Moya Radomka nie zagra w finale
E. Leclerc Moya Radomka nie zagra w finale archiwum
W półfinale Tauron Ligi, Grupa Azoty Chemik Police zwyciężyła z E. Leclerc Moya Radomka. Tym samym po dwoch wygranych, policzanki zagrają w finale, ale radomiankom przyjdzie grać w meczach o trzecie miejsce.

Grupa Azoty Chemik Police - E. Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 26:24)

Chemik: Grajber, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Baijens, Strantzali, Maj-Erwardt (libero) oraz Mędrzyk, M. Łukasik, Bałdyga, Jack.
Radomka: Skorupa, Bjelica, Samara, Honorio, Bałucka, Łukasik, Witkowska (libero) oraz Picussa, Twardowska, Zaborowska.

Było to drugie spotkanie półfinałowe. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku Chemik wygrał w Radomiu 3:0. W czwartkowym rewanżu zespół z Radomia zagrał dużo lepiej. Podjął rękawice i już w pierwszym secie gospodynie przekonały się, że to nie będzie spacerek. Radomianki nieźle zagrały szczególnie w ataku i wygrały do 22. Drugi srt to już dominacja policzanek, ale w kolejnym Radomka była bardzo blisko do objęcia w tym meczu prowadzenia. Walka trwała do samego końca. W czwartym secie Chemik prowadził już 20:15 i wydawało się, że jest już po meczu, ale nasz zespół ambitnie odrobił straty i doprowadził do wyrównania 24:24. Szkoda, że zabrakło zimnej krwi, bo mogło dojść do tie breaka. Mistrzynie Polski ostatecznie awansowały i zagrają o złoto. E. Leclerc Moya Radomka mimo przegranej, też może ten sezon zaliczyć do udanych, bo zagra o brązowy medal. To wielki sukces żeńskiej siatkówki w Radomiu.
W piątek w drugim półfinale, ŁKS Commercecon Łódź zagra z Developresem SkyRes Rzeszów. Przegrany tej rywalizacji będzie grać o brąz z radomską drużyną. Pierwszy mecz wygrał ŁKS.

Najlepszą zawodniczką meczu została Natalia Mędrzyk.

Kibice muszą sięgnąć do kieszeni

Wideo

Dodaj ogłoszenie